IEŠKOTI

Daugiau rezultatų...

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Filter by Custom Post Type
Filter by Categories
AUGALAI
DAUGIAMETĖS GĖLĖS
ALSTROMERIJA
GERBEROS
GVAZDIKAI
FREZIJOS
GĖLIŲ LIGOS
ĮDĖJOS NAMAMS
JURGINAI
KAKTUSAI
KAMBARINĖS GĖLĖS
ANTURIS
AZALIJA
BEGONIJA
CHRIZANTEMOS
CIKLAMENAI
HORTENZIJA
KALIJA
MEILENIS
ORCHIDĖJOS
PELARGONIJA
RAKTAŽOLĖ
KARDELIAI
PUANSETIJA
ROŽĖS
SVOGŪNINĖS GĖLĖS
LELIJA
NARCIZAS
TULPĖS
VIENMETĖS GĖLĖS
{ "homeurl": "http://apiegeles.lt/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "auto", "showauthor": 0, "showdate": 1, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "Nėra rezultatų", "didyoumeantext": "Turėjote omeny:", "defaultImage": "http://apiegeles.lt/wp-content/plugins/ajax-search-pro/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "openToBlank": 0, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "autocomplete": { "enabled": 1, "googleOnly": 0, "lang": "en", "mobile": 1 }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "triggeronreturn": 1, "triggerOnFacetChange": 1, "overridewpdefault": 0, "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "redirect_url": "?s={phrase}", "more_redirect_url": "?s={phrase}", "settingsimagepos": "left", "settingsVisible": 0, "hresulthidedesc": "0", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iiGutter": 5, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "loaderLocation": "auto", "analytics": 0, "analyticsString": "?ajax_search={asp_term}", "mobile": { "trigger_on_type": 1, "trigger_on_click": 1, "hide_keyboard": 0 }, "aapl": { "on_click": 0, "on_magnifier": 0, "on_enter": 0, "on_typing": 0 }, "compact": { "enabled": 0, "width": "100%", "closeOnMagnifier": 1, "closeOnDocument": 0, "position": "static", "overlay": 0 }, "animations": { "pc": { "settings": { "anim" : "fadedrop", "dur" : 300 }, "results" : { "anim" : "fadedrop", "dur" : 300 }, "items" : "fadeInDown" }, "mob": { "settings": { "anim" : "fadedrop", "dur" : 300 }, "results" : { "anim" : "fadedrop", "dur" : 300 }, "items" : "voidanim" } }, "autop": { "state": "disabled", "phrase": "", "count": 30 } }
Patalpinta prieš 2 mėn.
51 Views
0 0

Efektyviausias veislinių raganių dauginimo būdas yra skiepijimas

PATALPINO

Dauginant atlankomis, vasaros pradžioje prie motininio augalo iškasamas griovelis, jame ištiesiamas ūglis ir keliose vietose pritvirtinamas. Pritvirtintos vietos apkasamos žeme. Vasarą sekama, kad žemė neperdžiūtų.

Esant palankioms sąlygoms, šaknys susidaro gana greitai, ir sekančių metų pavasarį įsišaknijusios atlankos atskiriamos ir sodinamos į nuolatinę vietą. Efektyviausias veislinių raganių dauginimo būdas yra skiepijimas. Skiepijant galima greitai išsiauginti daug augalų. Skiepijimui naudojami kai kurių raganių rūšių (Clematis viticella L., C. flammula L., C. Chinensis Osbeck., C. vitalba L.) vienmečiai sėjinukai arba su stipriu augimo kūgeliu šaknies gabaliukai, atskirti nuo senesnių kerų šaknų sistemos. Kai naudojami sėjinukai, skiepijama į šaknies kaklelį, kai naudojama šaknies dalis tiesiog į šaknį. Pradedama skiepyti pavasarį. Įskiepiai paruošiami iš dar nepradėjusių medėti veislinių raganių ūglių.

Geriausiai prigyja žoliniai ūgliai. Galima skiepyti ir žiemą, tik tuomet medžiaga ir poskiepiams, ir įskiepiams paruošiama iš rudens. Aukščiau minėtų raganių rūšių sėjinukai ar senesni kerai labai atsargiai iškasami (svarbu nepažeisti šaknų augimo kūgelių) ir laikomi užžerti žemėmis vėsioje patalpoje (rūsyje). Įskiepiams gauti rudenį, pasibaigus vegetacijai, nuo veislinių raganių kerų nupjaunami gerai sumedėję su stipriais pumpurais ūgliai ir suguldomi eilutėmis į dėžutes su smėliu.

Virš ūglių užpilamas maždaug 1 cm storio smėlio sluoksnis. Taip paruoštos dėžutės palaistomos ir pastatomos į rūsį iki pavasario. Vasario mėn. pabaigoje ir kovo mėn. pradžioje pumpurai pradeda sprogti, ir tamsioje patalpoje pradeda augti jauni ištįsę ūgliai. Kai pastarieji užauga iki 8-10 cm ilgio, dėžutės pernešamos į šiltnamius ar šviesias šiltas patalpas ir 5-7 dienas laikomos po stelažais, o vėliau ant jų. Šviesoje etioliuoti ūgliai pradeda augti normaliai. Iš tokių ūglių ruošiami įskiepiai. Iš vieno ūglio jų gaunama tiek, kiek jis turi bamblių.

Paprastai iš vieno ūglio paruošiami 2-3 įskiepiai. Skiepijama taip. Imamas sėjinukas ir šaknies kaklelio vietoje, nupjovus antžeminę dalį, daromas įstrižas pjūvis, kuris būtinai turi pereiti per šaknies centrą ir būti ne mažesnis kaip 2-2,5 cm ilgio. Panašiai pjūvis daromas ir kai skiepijimui naudojama šaknų dalis. Po to atitinkamai daromas toks pat ir įskiepio pjūvis, pradedant nuo pat bamblio. Įskiepis su poskiepiu pjūvių vietose suglaudžiami ir aprišami rafija ar polietileninės plėvelės juostele. Pjūviai tiek savo ilgiu, tiek ir pločiu turi atitikti vienas kitą ir glaudžiai susiglausti.

KATEGORIJOS:
AUGALAI

Palikti komentarą/pastebėjimą