Categories
FREZIJOS

Frezijų priežiūra lauke ir šiltnamyje

Frezijų priežiūra lauke

Po šalnų dėžės su frezijomis išnešamos į lauką ir sustatomos 1,2 m pločio lysvėmis ant išlygintos ir supurentos žemės. Takai praėjimui paliekami 40-50cm pločio. Kad frezijų nedegintų saulė ir neišplaktų lietus, reikia pritemdyti kokiu nors audeklu, jį įtaisius 150cm virš augalų. Tokio pritemdymo frezijoms visiškai pakanka. Takai paliekami nepridengti.

Laistyti reikia saikingai, atkreipiant dėmesį į tai, kad dėžių pakraščiai greičiau išdžiūsta. Papildomai tręšti pradedama frezijoms visiškai prigijus. t.y. nuo pikavimo praėjus maždaug mėnesiui. Tręšiama atsižvelgiant į agrochemines analizes. Mineralinių trąšų tirpalo koncentracija neturi būti didesnė kaip 0,2 proc. Tręšimo dažnumas priklauso nuo oro.

Apsiniaukusiu oru žemė mažiau džiūsta, todėl tręšiama rečiau. Praktika parodė, kad lauke iki rudens išauga standžios, stiprios, užgrūdintos, nelabai aukštos frezijos. Jeigu per vasarą jas laikysite šiltnamyje, nuo per didelės temperatūros išaugs labai aukštos, ne visos žydės ir žiedai bus smulkesni.

Frezijų priežiūra šiltnamyje

Į išdezinfekuotą švarų šiltnamį dėžės su frezijomis sunešamos prieš šalnas. Jos sustatomos ant stelažų, prieš tai ant jų užpylus 10cm storio žemės ar durpių sluoksnį. Šiltnamio temperatūra turi būti 13-15 laipsnių šilumos. Šiltnamyje frezijos pradeda sparčiai augti, todėl reikia nedelsiant ištiesti tinklą.

Augančias frezijas geriausia palaistyti 0,2 proc kalio ir kalcio salietros tirpalais. Frezijos žydės gruodžio – sausio mėn. Tačiau jeigu nuo pat įnešimo į šiltnamį papildomai šviesime DLR – 400 lempomis, jos pradė žydėti lapkričio mėn. Šviečiama 14 val. per parą. Lempos kabinamos 50-80cm atstumu nuo augalų. Paprastai iš sėklų išaugusių frezijų žydėjimo pradžia priklauso nuo sėjos laiko.

Peržydėjusių frezijų auginimas

Jeigu norime iš sėklomis padaugintų frezijų išauginti gumbasvogūnius sekančiam žydėjimui, reikia nuskynus žiedus, kol pagels lapai, 1,5-2 mėn. papildomai tręšti mineralinių trąšų tirpalu.

Dėžutės su peržydėjusiomis frezijomis galima pastatyti mažiau apšviestoje vietoje. Laistoma kaskart vis rečiau. Pradėjus gelsti lapams, visiškai nebelaistoma. Iš sėklų išaugę gumbasvogūniai būna sveikesni, negu iš gumbasvogūnių.