Categories
HORTENZIJA Kambarinės gėlės

HORTENZIJA: KITI JOS PRIEŽIŪROS DARBAI

Laistymas.

Vasarą hortenzijos laistomos iš šlangos labai atidžiai didesnę srovę nukreipiant ten, kur substratas labiausiai išdžiūvęs.

Per vegetaciją hortenzijų lapai išgarina labai daug vandens, todėl svarbu jas laiku palaistyti. Trūkstant vandens, jos vysta, išauga ploni ūgliai ir maži žiedynai. Geriausia jas laistyti iš šlangos su sieteliu. Augančioms hortenzijoms reikia drėgno oro, todėl saulėtomis dienomis jas reikia purkšti vandeniu 2-3 kartus.

Ankstyvosios veislės nustoja augti liepos pabaigoje — rugpjūčio pradžioje, todėl tuo metu pradedama mažiau lieti, o rugpjūčio pabaigoje visiškai nebeliejama. Nustoti laistyti reikia labai atsargiai, palaipsniui, kad hortenzijos nepradėtų vysti. Vėlesnės veislės pradedamos mažiau lieti atitinkamai vėliau.

Temperatūra.

Hortenzijų auginiai geriausiai įsišaknija substratui esant 14-16°C šilumos. Žemesnėje temperatūroje jie ilgiau šaknijasi ir dažniau supūna. Įsišaknijusiems ir tik ką pasodintiems augalams temperatūra turi būti apie 18°C, o vėliau sumažinama iki 12-15°C. Reikia žiūrėti, kad saulėtomis dienomis ji nepakiltų daugiau kaip 20°C.

Žydėjimui į šiltnamį suneštoms hortenzijoms turi būti 12-14°C šilumos. Vėliau ji palaipsniui keliama iki 18-20°C.

Šviesa.

Hortenzijos — ilgos dienos augalai. Kai įneštoms į šiltnamį hortenzijoms trūksta šviesos, jos vėliau žydi, žiedynai būna mažesni, blyškesni.

Papildomas tręšimas.

Hortenzijos greitai auga todėl, kad išaugtų stipresni ūgliai, vos tik į vazonus persodintiems augalams įsišaknijus, reikia papildomai tręšti. Tręšiama pakaitomis kas 10 d. atskiestomis srutomis (1:10) ir mineralinių trąšų mišinio tirpalu (2 g/l). Taip tręšiamos ir po poilsio įneštos į šiltnamį pražydinti hortenzijos. Ankstyvos veislės prieš poilsį nustojamos papildomai tręšti nuo liepos vidurio, vėlyvosios — atitinkamai vėliau.

Poilsis.

Inspekte prikastos hortenzijos laikomos iki šalčių. Esant šalnoms, inspektai uždengiami. Prieš šalčius vazonai sunešami į sausą, tamsų 2-3°C šilumos rūsį. Stokojant tokių patalpų, hortenzijas galima laikyti lauke specialiai iškastoje tranšėjoje. Smėlio ir priesmėlio dirvoje, parinkus apsaugotą nuo šiaurės vėjų vietą, buldozeriu iškasama 2 m pločio, 60 cm gylio ir reikiamo ilgio tranšėja. ją hortenzijų vazonai suguldomi 2 eilėmis, tarp jų užpilant 10 cm, o ant viršaus 20-25 cm smėlio sluoksnį. Temperatūrai nukritus iki 10° C šalčio, duobė uždengiama lapais. Iš duobės hortenzijas galima išimti tiktai esant ne daugiau kaip 5 laipsniams šalčio.

Toks hortenzijų laikymo būdas jų poilsio metu geras tuo, kad drėgmė vazonuose visą laką būna pastovi, gerai išsilaiko jų stiebai ir pumpurai, jos neserga, nepuola kenkėjai, o svarbiausia, nereikia jomis užimti šiltnamių. Tačiau reikia žiūrėti, kad, hortenzijas imant, nenulūžtų viršūnės, nes tada augalai nežydės.


Šaltinis: wikipedia