IEŠKOTI

Daugiau rezultatų...

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Filter by Custom Post Type
Filter by Categories
AUGALAI
DAUGIAMETĖS GĖLĖS
ALSTROMERIJA
GERBEROS
GVAZDIKAI
FREZIJOS
GĖLIŲ LIGOS
ĮDĖJOS NAMAMS
JURGINAI
KAMBARINĖS GĖLĖS
ANTURIS
AZALIJA
BEGONIJA
CHRIZANTEMOS
CIKLAMENAI
HORTENZIJA
KALIJA
MEILENIS
ORCHIDĖJOS
PELARGONIJA
RAKTAŽOLĖ
KARDELIAI
PUANSETIJA
ROŽĖS
SVOGŪNINĖS GĖLĖS
LELIJA
NARCIZAS
TULPĖS
VIENMETĖS GĖLĖS
{ "homeurl": "http://apiegeles.lt/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "auto", "showauthor": 0, "showdate": 1, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "Nėra rezultatų", "didyoumeantext": "Turėjote omeny:", "defaultImage": "http://apiegeles.lt/wp-content/plugins/ajax-search-pro/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "openToBlank": 0, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "autocomplete": { "enabled": 1, "googleOnly": 0, "lang": "en", "mobile": 1 }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "triggeronreturn": 1, "triggerOnFacetChange": 1, "overridewpdefault": 0, "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "redirect_url": "?s={phrase}", "more_redirect_url": "?s={phrase}", "settingsimagepos": "left", "settingsVisible": 0, "hresulthidedesc": "0", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iiGutter": 5, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "loaderLocation": "auto", "analytics": 0, "analyticsString": "?ajax_search={asp_term}", "mobile": { "trigger_on_type": 1, "trigger_on_click": 1, "hide_keyboard": 0 }, "aapl": { "on_click": 0, "on_magnifier": 0, "on_enter": 0, "on_typing": 0 }, "compact": { "enabled": 0, "width": "100%", "closeOnMagnifier": 1, "closeOnDocument": 0, "position": "static", "overlay": 0 }, "animations": { "pc": { "settings": { "anim" : "fadedrop", "dur" : 300 }, "results" : { "anim" : "fadedrop", "dur" : 300 }, "items" : "fadeInDown" }, "mob": { "settings": { "anim" : "fadedrop", "dur" : 300 }, "results" : { "anim" : "fadedrop", "dur" : 300 }, "items" : "voidanim" } }, "autop": { "state": "disabled", "phrase": "", "count": 30 } }
Patalpinta prieš 5 m.
4290 Views
4 0

ROŽIŲ KLASIFIKACIJA

PATALPINO
roziu-klasifikacija

Rožė yra erškėtinių (Rosaceae) šeimos, erškėčių (Rosa L.) genties augalas. Laukinės Rosa genties rūšys vadinamos erškėčiais, o kultūrinės — rožėmis. Gentyje yra apie 350-400 rūšių ir daugiau kaip 10 000 veislių. Laukinės erškėčių rūšys naudojamos poskiepiams, kai kurios sodinamos želdynuose, taip pat turi ir pramoninę reikšmę. Iš erškėčių vainiklapių gaminamas rožių aliejus, iš žievės — raugai ir dažai, o iš vaisių — vitamininiai preparatai. Kultūrinės rožės, dar vadinamos sodų rožėmis, auginamos kaip dekoratyviniai augalai.

Botaniškai erškėčio gentis pradėta tyrinėti XVIII a. viduryje. K. Linėjus (1753 m.) erškėčių gentį suskirstė 14 rūšių. Vėliau, nustačius naujų rūšių, jų klasifikacija daug kartų keitėsi, buvo papildyta. Pirmasis kultūrinių rožių veislių sąrašą buvo sudaręs Nitneris (1880 m.). Jis aprašė 5007 veisles. Tokie sąrašai buvo sudarinėjami ir vėliau. Pavyzdžiui, Fogelis 1935 m. suregistravo 15 000 rožių veislių, Makas Farlandas 1969 m.— 333 rūšių, apie 10 000 veislių. Dabartinis kultūrinių rožių asortimentas pagal kilmę yra toks sudėtingas, kad labai sunku spręsti apie jų rūšinę kilmę. Morfologiniais požymiais dauguma veislių taip yra nutolę nuo savo protėvių, kad nebeturi jokio panašumo nė vieną iki šiol egzistuojančią 8 gamtinę rūšį. Kultūrinių rožių veislių klasifikacija ir dabar nuolatos tobulinama. Paruošti tarptautinę rožių klasifikaciją XIV Tarptautiniame sodininkystės kongrese buvo pavesta Amerikos rožininkų draugijai. Naujai ruošiamoje klasifikacijoje rožės numatytos skirstyti grupes ne pagal kilmę, kaip iki šiol buvo daroma, bet pagal veislės pagrindines savybes — jos dekoratyvumą bei biologines ypatybes. Numatoma sujungti ir kai kurias grupes, pavyzdžiui, perniaciano ir arbatines hibridines — į arbatinių hibridinių rožių grupę, poliantines hibridines ir floribundines — į floribundinių, o gausiažiedžio (R. multiflora) ir kvapiojo (R. wichuariana) erškėčio laipiojančias į smulkiažiedžių laipiojančių grupę; atskirti stambiažiedes laipiojančias rožes, sudaryti naują, pusiau laipiojančių rožių grupę ir kt.


Šaltinis: A. Puipa „Rožės“ ir Vikipedija

KATEGORIJOS:
ROŽĖS

Palikti komentarą/pastebėjimą

KATEGORIJOS