Categories
ĮDĖJOS NAMAMS

Skintų gėlių pakavimas

Gėlių pakavimas gabenimui

Labai dažnai gėlės gražiai išauginamos, bet pervežtos netikusiai supakuotos, blogai atrodo parduotuvėse bei parodose. Jos yra jautrios, todėl pakuoti ir gabenti jas reikia atsargiai. Puodeliuose auginamų gėlių pakavimas. Stambiažiedžių chrizantemų, kalijų, lelijų ir gumbinių begonijų išsiskleidusius žiedus reikia vynioti kiekvieną atskirai į ploną ir minkštą popierių.

Popierius sukarpomas priklausomai nuo žiedo dydžio kvadrato formos lapais, kurių kiekvienas įstrižai iki pusės įkerpamas. Suvyniojus žiedus, atskirai vyniojamas visas augalas į storesnį popierių. Ypač jautrios gabenimui gloksinijos. Todėl apvyniojami ne tik jų žiedai atskirai, bet ir visas puodelis apsukamas minkštu popieriumi, kad ne taip lūžtų jų trapūs lapai. Tik po to dar kartą suvyniojamas visas augalas storesnį popierių.

Jos pakuojamos po pietų, kai nuo saulės būna truputį apvytusios. Suvyniotos gėlės dedamos viena prie kitos į išklotas popieriumi dėžes. Tušti tarpueiliai prikemšami minkšto popieriaus, kad augalai nejudėtų. Atvežtos į vietą tuoj pat išpakuojamos ir palaistomos. Lėktuvu gėlės siunčiamos fanerinėse arba plonų lentelių dėžėse, kurios turi būti ne didesnės kaip 1X0,5X0,5 m.

Skintų gėlių pakavimas.

Gėlių žiedus patartina skinti iš ryto. Jie pjaunami aštriu peiliu. Rožių, bijūnų ir lelijų skinami tik pradedą skleistis pumpurai, dauguma daugiamečių (išskyrus gerberą) ir vienmečių gėlių — tik pražydę, kardelių išsiskleidus žiedyne 2-3 žiedams. Rekomenduojama skinti: lauko rožes — 35-40 cm, šiltnamio rožes 50-60 cm, kardelius — 60-70 cm, gvazdikus — 25-30 cm, daugumą daugiamečių ir vienmečių gėlių — 30-40 cm ilgio kotais.

Prieš pakuojant patartina nuskynus žiedus, pašalinus apatinius lapus (kad nenukentėtų išvaizda), įmerkti kuriam laikui į vandenį ir palaikyti vėsioje, vėdinamoje (bet be skersvėjų) patalpoje. Rožėms reikia pašalinti dyglius. Kai kurie gėlininkai lelijoms pašalina kuokelius, tačiau nuo to nukenčia gėlės išvaizda. Todėl geriau juos apvynioti plonu popieriumi.

Taip paruoštos gėlės dedamos po 20-50 puokštes, prie kurių pridedamos etiketės, ir suvyniojamos. Žiedynkočių galus reikia suvynioti šlapią popierių ir įkišti į polietileninį maišelį, kad geriau laikytųsi drėgmė ir nesušlaptų kitos greta sudėtos gėlės. Puokštės dedamos dėžes, kuriose skersai ištemptos 3 virvutės; ant jų dedamos puokštės ir pririšamos.

Žiedai neturi siekti dėžės sienelių, nes greitai apsitrina. Jei dėžė nepilna, užpildoma minkštu popieriumi. Nepatartina nesuvyniotų pakuoti šlapias samanas, nes žiedai pajuosta arba visai supūva. Atgabentos į vietą gėlės tuojau pat išpakuojamos, atnaujinami jų pjūviai ir įmerkiamos vandenį (rožių ir ciklamenų stiebų galai prieš įmerkiant įskeliami).

Netolimam pervežimui geriau tinka uždara mašina, kuri apsaugo gėles nuo šalčio, lietaus ir džiūvimo. Olandų gėlininkai skintas gėles gabena nesuvyniotas oro pripūstuose polietileniniuose maišeliuose.