Categories
AUGALAI

Amerikinė agava amarilinių šeimos augalas, savaime augantis Meksikoje

Agava (Agave L.)

Amerikinė agava (A. americana L.) amarilinių (Amaryllidaceae) šeimos augalas, savaime augantis Meksikoje. Užauga iki 3 m aukščio. Lapai stori, mėsingi, dygliuoti, išsidėstę skrotele, tamsiai žali, kartais su geltonomis juostomis. Žiedai balti, gelsvi, gausiažiedžiuose žiedynuose. Žiedynkočiai užauga iki 4— 6 ir daugiau metrų aukščio.

Blue agava

Kambariuose žydi labai retai. Agava mėgsta saulėtus kambarius. Vasarą galima ją auginti balkone arba gėlyne. Laistoma gausiai. Žiemą patartina laikyti šviesiose ir vėsiose (ne žemesnėje kaip 5° C temperatūroje) patalpose, laistyti labai saikingai. Persodinama pavasarį.

Žemės mišinys sudaromas iš 2 dalių velėninės, 1 dalies durpinės, 1 dalies lapinės žemės ir 1 dalies smėlio. Dauginama sėklomis ir atžalomis. Atžalos atskiriamos ir sodinamos į atskirus puodelius.

Sukulentai

Sukulentais vadinami augalai, kurie savo organuose telkia vandens atsargas. Vieni jų šias atsargas kaupia lapuose (agavos, alavijai ir kt.), kiti stiebuose (kaktusai). Tai daugiausia pusdykumių augalai, savaime augantieji Amerikoje, Afrikoje. Dažnai auginami kambariuose.

PNG nuotraukos imtos iš: https://flowervectors.com/flower-png/agave-png/