Categories
Kambarinės gėlės

AUKUBA – kambarinė lapinė gėlė

Aukuba (Aucuba Thunb.)

Japoninė aukuba (Aucuba japonica Thunb.) sedulinių (Cornaceae) šeimos visžalis krūmas. Savaime auga Kinijoje, Japonijoje. Lapai ovališki, tamsiai žali, žvilgantys, odiški. Žiedai neryškūs, balzgani.

Dauginama auginiais ir sėklomis. pavasarį pjaunami 8 cm ilgio ir sodinami dauginimo dėžėse drėgną į smėlį. Pasodinus pridengiama stiklu ir laikoma 18-20°C temperatūroje. įsišakniję auginiai sodinami velėninės ir lapinės žemės mišinį. Jauni augalai persodinami kas antri metai, senesni rečiau, kas ketvirti. Tinkamiausias persodinti laikas yra kovo—balandžio mėnesiai. Aukubą galima dauginti ir sėklomis, tačiau jos greit netenka daigumo. Sėjamos tik šviežios sėklos, dygsta lėtai. Sėjama į velėninės žemės ir smėlio mišinį.

Aukubos šaknys labai trapios, todėl persodinant reikia elgtis labai atsargiai. Norint išauginti gražios formos krūmelį, anksti pavasarį augalą reikia genėti. Vasarą laistoma gausiai, galima laikyti lauke. Žiemą laistoma saikingai, laikoma vėsioje patalpoje (8-10°C). Gerai auga ir šviesiuose, ir tamsiuose kambariuose. Tręšiama srutomis, kartą per savaitę. Neturint srutų, tręšiama mineralinių trąšų mišiniu (3 g litrui vandens).

Tinka interjerams puošti. Aukubų būna ir margais lapais su geltonomis dėmėmis. Jos gerai auga tik šviesiuose kambariuose.


Šaltinis:  wikipedia