Categories
AUGALAI

Kukmedis yra dažnas pamatinis kraštovaizdžio augalas

Kukmedis yra medžių rūšis, kuri vietoj žiedų augina spurgas. Jo spygliukai yra visžaliai

Kukmedis yra dažnas pamatinis kraštovaizdžio augalas

2023-05-05

Kukmedis (Taxus) - genčiai priklauso daugybė visžalių medžių ir krūmų veislių, kurias lengva prižiūrėti ir kurios gali pakęsti įvairias auginimo sąlygas.

Šie augalai puikiai pritaikomi kraštovaizdžio formavimui ir gražiai papildo sodo pakraštį arba masiškai sodinami. Kukmedis su kontrastingomis raudonomis uogomis atsirado dar prieš Kalėdų eglutės tradiciją ir yra glaudžiai susijęs su krikščionybe. Todėl daugelyje bažnyčių kiemų galima rasti augančių kukmedžių. Švenčių proga paprastai nupjaunamos šakelės ir naudojamos natūraliose kalėdinėse dekoracijose.

Kukmedis yra medžių rūšis, kuri vietoj žiedų augina spurgas. Jo spygliukai yra visžaliai, įvairių dydžių ir formų. Kukmedžio žievė, spygliai ir vaisiai yra nuodingi žmonėms, šunims, katėms ir kitiems gyvūnams. Vis dėlto apsinuodijimas kukmedžiu pasitaiko retai ir neatgraso daugumos sodininkų nuo šio labai populiaraus kraštovaizdžio elemento naudojimo.

Kukmedis yra dažnas pamatinis kraštovaizdžio augalas, taip pat naudojamas gyvatvorėms. Privatumo gyvatvorėms naudojamos veislės paprastai yra daug aukštesnės nei plačios, nes papildomas aukštis reikalingas apsaugai. Žemo profilio kukmedžiai labiau tinka kaip pamatiniai augalai arba trumpos dekoratyvinės gyvatvorės.

Sėkmingam kukmedžių auginimui labai svarbus geras drenažas, nes dėl drėgmės augalas tampa jautrus grybelinėms infekcijoms. Tačiau apskritai šis augalas nereikalauja daug priežiūros - jį reikia tik retkarčiais palaistyti, kasmet tręšti ir genėti.

Kukmedis yra medžių rūšis, kuri vietoj žiedų augina spurgas. Jo spygliukai yra visžaliai

Kokio šviesos poreikio reikia kukmedžiams?

Kukmedžiai gali pakęsti įvairias apšvietimo sąlygas - nuo visiškos saulės iki visiško pavėsio. Tačiau geriausiai jie auga toje vietoje, kur kasdien kelias valandas šviečia saulė. Dėl per didelio pavėsio medis gali augti plonai ir gležnai.

Kokia dirva patinka kukmedžiui?

Kukmedžiai gali augti įvairių tipų dirvožemyje, jei tik dirvožemis gerai drenuojamas. Kukmedis gerai auga turtingame, priemolio dirvožemyje, kurio pH yra neutralus arba šiek tiek šarminis - nuo 5,0 iki 8,0. Kukmedžiai stebėtinai gerai auga ir sunkioje molingoje dirvoje. Tačiau jei Kukmedis pasodinamas vietoje, kurioje susikaupia vanduo, medžio šaknys gali supūti.

Kaip laistyti kukmedžius?

Kukmedžių poreikis laistymui yra vidutinis, jie gali ištverti trumpalaikę sausrą ar perlaistymą, jei tik jų šaknys nelaikomos vandenyje. Pirmaisiais metais pasodinę kukmedžius laistykite juos kas savaitę, kad palaikytumėte tolygų dirvos drėgnumą. Vėliau kas savaitę laistyti reikia tik sausros laikotarpiais, kai natūralūs krituliai neužtikrina pakankamai drėgmės.

Kokią temperatūra pakenčia kukmedis?

Kukmedžių ištvermė skiriasi priklausomai nuo rūšies. Apskritai augalas nepakenčia ilgai trunkančių ekstremalių temperatūrų - karščio ar šalčio - ir pageidauja būti sodinamas nuo stiprių žiemos vėjų apsaugotoje vietoje. Drėgmė paprastai nekelia problemų kukmedžiams, nors vasarą gali būti labai karšta ir drėgna.

Kaip teisingai tręšti kukmedį?

Tręškite kukmedį ankstyvą pavasarį, pradedant nuo vienerių metų po pasodinimo. Norėdami praturtinti dirvą, paskleiskite kelių cm storio mulčio arba komposto sluoksnį, pradedant nuo pėdos atstumu nuo augalo kamieno ir baigiant lašėjimo linija (vieta, kur lietus krinta nuo kraštinių šakų). Taip pat galite naudoti granuliuotas, daug azoto turinčias trąšas, kurios įterpiamos į dirvožemį nuo pėdos atstumu nuo kamieno iki lašelinės linijos. Trąšų kiekį nurodykite gaminio instrukcijoje, tačiau atkreipkite dėmesį, kad tręšdami šiek tiek mažiau, nei rekomenduojama, išvengsite tręšimo pertekliaus.

Kokios populiariausios kukmedžio veislės?

Yra kelios kukmedžių rūšys, kurių kiekviena pasižymi savitomis savybėmis. Yra daugiau kaip 400 kukmedžių veislių, daugelis jų yra kilusios iš europinio arba japoninio kukmedžio. Vienos populiariausių kraštovaizdžiui skirtų rūšių yra europinis ir japoninis kukmedis.

Kaip teisingai genėti kukmedį?

Peraugusių kukmedžių genėjimas gali paskatinti naują augimą ir suformuoti norimą augalo išvaizdą. Nors kasmetinis genėjimas nėra būtinas, jį gali būti naudinga atlikti anksti pavasarį, prieš pasirodant naujai lapijai. Pastebėtos nudžiūvusios, pažeistos ar ligotos šakos turėtų būti pašalintos.

Veiksmingiausi kukmedžio dauginimo būdai

Veiksmingiausias kukmedžio dauginimo būdas - auginiai, iš kurių išauga identiški motininiam augalui palikuonys. Šis būdas yra greitesnis nei kukmedžio dauginimas iš sėklų, kurioms sudygti gali prireikti kelerių metų.

Norint pasiruošti dauginimui, reikės genėjimo žirklių, įsišaknijimo hormono miltelių, vazonėlių, smėlio ir dirvožemio. Norėdami padauginti kukmedį, vasaros pabaigoje arba rudens pradžioje paimkite 10-15 cm ilgio auginius iš minkštosios augalo dalies. Kad rezultatai būtų geriausi, rinkitės stiprius, stačius ūglius. Augalo auginius pamirkykite į įsišaknijimo miltelius, tada įdėkite į drėgnu smėliu užpildytus vazonus. Smėlį laikykite drėgną, kol susiformuos šaknys, tada perkelkite vazonėlius į ryškios šviesos vietą. Praėjus kelioms savaitėms, patikrinkite auginių dugną, ar jie išleido šaknis. Tada vazonėlius pripildykite žemėmis ir palaistykite. Įdėkite ką tik įsišaknijusius auginius į žemę, stengdamiesi, kad šaknys būtų visiškai užkastos. Leiskite mažiems augalams augti vazonuose, kol jie bus pakankamai dideli, kad pavasarį juos būtų galima persodinti į žemę.

Kukmedžio auginimo iš sėklų procesas gali trukti daugelį metų, todėl sėklas reikia nuo 10 mėnesių iki kelerių metų laikyti šaldiklyje vazoninėje terpėje. Sudygusias sėklas galima sodinti ir prižiūrėti kaip daigus, tačiau augalo užauginimo procesas, kol jis užauga pakankamai didelis, kad jį būtų galima persodinti į lauką, gali užtrukti ne vienerius metus.

Ar reikia persodinti kukmedžius?

Kukmedis yra geras pasirinkimas augalui vazonuose, nes jis auga lėtai ir kai kurių klimato zonų sąlygomis gali būti laikomas lauke vazonuose ištisus metus. Geriausia kukmedį sodinti į molinį arba terakotinį vazoną su geru drenažu ir reguliariai laistyti, bet ne nuolat drėkinti. Rudenį geriausia perkelti kukmedį į dalinio pavėsio vietą, nes šilta dienos temperatūra ir krentanti nakties temperatūra augalui gali kelti stresą. Po kelerių metų, praleistų konteineryje, kukmedį reikės persodinti į žemę.

Ką daryti, kad peržiemotų kukmedis?

Daugelyje klimato zonų kukmedis gali ištverti žemą žiemos temperatūrą be apsaugos. Kad išvengtumėte problemų ir išsaugotumėte spyglius, rudenį dažnai laistykite kukmedį, kol dirva įšals. Pasodinę kukmedį į šiaurinę pastato pusę, išvengsite žiemos spyglių nudegimo - būklės, kai dieną spygliukai įkaista, o sutemus užšąla.

Kokie kenkėjai ir ligos puola kukmedį?

Kukmedžiai gali užsikrėsti: miltuotieji skydamariai, skydamariniai. Šie vabalai peržiemoja kaip nimfos, o pavasarį išsirita ir maitinasi augalu. Dėl užkrėtimo gali nykti spygliai, geltonuoti šakos, nykti ir atsirasti pelėsių.

Miltuotieji skydamariai, skydamariniai sunku kontroliuoti insekticidais, nes jie tapo atsparūs daugumai cheminių medžiagų. Norėdami kontroliuoti užkrėtimą, vabzdžius pašalinkite prievarta purkšdami iš sodo žarnos, kartu pašalindami (senesnius) augalus, kurie sunyko. Be to, galite vietoje apdoroti 70 proc. praskiestu izopropilo alkoholio tirpalu, iš pradžių išbandydami, ar augalai nenudegė, ir naudodami jį kartą per savaitę, kol užkratas išnyks.

Nors kukmedžiai paprastai yra atsparūs augalų ligoms, jie jautrūs šaknų puviniui, jei laikomi drėgnoje dirvoje. Problemų gali sukelti tiek perteklinis, tiek nepakankamas laistymas, todėl svarbu laikytis laistymo grafiko, kad būtų užtikrinta augalo sveikata.

Smarkus sniegas gali pakenkti augalams, nes gali lūžti šakos ir paruduoti spygliai. Kad taip nenutiktų, svarbu po didelio sniego nuvalyti bet kokias užsilikusias sniego sankaupas. Genėjimas vasaros pabaigoje taip pat gali padėti augalams išvengti lūžių audrų metu.

Cercis priežiūra: Visapusiškas šio gražaus augalo auginimo ir puoselėjimo vadovas

[lc_the_thumbnail size= 'post-full' class = "w-100 min-vh-25 min-vh-md-50 mb-n7" style="max-height: 400px;object-fit: cover;"] [lc_the_title link=0] [lc_the_date] [lc_the_terms taxonomy=category class="" link_class="badge bg-primary rounded-pill link-light text-decoration-none"] Cercis, dar vadinamas raudonžiedžiu medžiu, yra gražus ir unikalus augalas, vertinamas dėl nuostabių rausvų arba violetinių žiedų, žydinčių ankstyvą pavasarį. Cercis yra

Taksodžio (Taxodium) auginimo ir priežiūros vadovas

[lc_the_thumbnail size= 'post-full' class = "w-100 min-vh-25 min-vh-md-50 mb-n7" style="max-height: 400px;object-fit: cover;"] [lc_the_title link=0] [lc_the_date] [lc_the_terms taxonomy=category class="" link_class="badge bg-primary rounded-pill link-light text-decoration-none"] Taksodžio medžiai garsėja nuostabiu grožiu ir unikalia išvaizda. Šie medžiai yra kilę iš pietryčių Jungtinių Amerikos Valstijų ir geriausiai auga pelkėtose ir

Kaip prižiūrėti ir auginti Graikinį riešutmedis (Juglans regia)

[lc_the_thumbnail size= 'post-full' class = "w-100 min-vh-25 min-vh-md-50 mb-n7" style="max-height: 400px;object-fit: cover;"] [lc_the_title link=0] [lc_the_date] [lc_the_terms taxonomy=category class="" link_class="badge bg-primary rounded-pill link-light text-decoration-none"] Graikinis riešutmedis yra lapuočių medis, plačiai auginamas dėl skanių riešutų ir gražios medienos. Tačiau šio medžio priežiūra ir auginimas gali būti sudėtingas

Kavamedžių (Coffea) auginimo ir priežiūros vadovas

[lc_the_thumbnail size= 'post-full' class = "w-100 min-vh-25 min-vh-md-50 mb-n7" style="max-height: 400px;object-fit: cover;"] [lc_the_title link=0] [lc_the_date] [lc_the_terms taxonomy=category class="" link_class="badge bg-primary rounded-pill link-light text-decoration-none"] Kava yra vienas populiariausių gėrimų pasaulyje - kasdien jos suvartojama daugiau kaip 2 mlrd. puodelių Kavamedis, iš kurio gaminama kava, yra atogrąžų