Categories
DAUGIAMETĖS GĖLĖS

Žiemė (Vinca) – tropinis daugiametis augalas

Žiemė (Vinca) - tropinis daugiametis augalas, kuris daugelyje regionų auginamas kaip vienmetis.

Žiemė (Vinca) – tropinis daugiametis augalas

2023-04-14

Žiemė (Vinca) - tropinis daugiametis augalas, kuris daugelyje regionų auginamas kaip vienmetis.

Nėra pačios naujausios ar ryškiausios sodininkystės srityje, tačiau neseniai išvestos veislės verčia atidžiau pažvelgti į šį paplitusį kambarinį augalą. Sodininkai intensyviai dirba, kad augalai su ryškiais žiedais, kuriuos lengva pradėti auginti iš sėklų, būtų naujų spalvų. Ko daugiau galima norėti iš augalo, kuris jau ir taip buvo patikimai atsparus sausrai ir kenkėjams?

Žiemės lapai tamsiai žali, odiški, o žiedai - nuo rausvos iki alyvinės spalvos. Jie greitai auga ir gali užaugti nuo 15 iki 45 cm aukščio. Žiemė yra nuodinga šunims, katėms ir žmonėms.

Žiemė (Vinca) - tropinis daugiametis augalas, kuris daugelyje regionų auginamas kaip vienmetis.

Kiek žiemems reikia saulės?

Žiemės gerai auga saulėkaitoje, bet gali pakęsti ir dalinį pavėsį. Tačiau, jei šešėlis per didelis, augalai gali tapti ankšti.

Kokios žiemei reikia dirvos?

Geriausiai žiemės auga gerai drenuotoje dirvoje. Norėdami pagerinti drenažą sunkioje dirvoje, įberkite komposto arba smėlio. Taip pat auginkite žieme pakeliamose lysvėse arba konteineriuose, naudodami gerai drenuojantį vazonų mišinį.

Kiek reikėtų laistyti žiemę?

Viena dažna klaida, kurią žmonės daro augindami žiemės, yra per dažnas jų laistymas. Geriausias būdas laistyti šį augalą - palaukti, kol viršutinis dirvožemio centimetras bus sausas, o tada laistyti saikingai. Jei jūsų sode reguliariai lyja, žiemių laistyti visai nereikia, nes ji puikiai auga sausoje dirvoje.

Šis augalas gerai auga karštu ir drėgnu oru. Jam prastai seksis, jei bus pasodintas per anksti vėsų pavasarį, o rudenį atvėsus orams pradės nykti.

Kokios trąšos reikalingos žiemei?

Augalams augti svarbios trąšos. Į lysvę galima įterpti komposto arba sodinant naudoti lėto veikimo trąšas. Vazonuose auginamus augalus reikia maitinti dažniau, nes nutekant vandeniui iš dirvožemio išsiplauna maistinės medžiagos.

Kada ir kaip dauginti žiemę?

Šį augalą galima dauginti ankstyvą rudenį imant auginius ir žiemą juos įšaknydinant vandenyje. Įsišaknijusius auginius žiemos pabaigoje galima pasodinti į žemę vazonuose ir užauginti darželių augalus, kuriuos galima pasodinti kitą pavasarį, kai atšils orai.

Norėdami auginti žiemes iš sėklų, pradėkite jas auginti patalpoje likus 12-16 savaičių iki vidutinių paskutinių šalnų. Sėklas uždenkite šviesai nelaidžia medžiaga ir, jei reikia, naudokite papildomą šilumą, kad palaikytumėte 20 laipsnių pagal Celsijų temperatūrą. Kai daigai sudygsta, prieš sodindami juos į sodą, savaitę ar 10 dienų juos grūdinkite.

Kokios ligos ir kenkėjai puola žiemę?

Žiemė gali būti jautri įvairioms grybinėms ligoms, pavyzdžiui, lapų dėmėtligėms, botrytiniam puviniui ir šaknų puviniui. Šios problemos gali kilti dėl drėgmės ir oro srauto trūkumo. Šią problemą galima išspręsti retinant augalus ir švariomis aštriomis sodo žirklėmis pašalinant visus pažeistus lapus. Taip pat galima naudoti fungicidą.

Jei jūsų žiemės lapai pageltę ir sudžiūvę, tikėtina, kad augalas gauna per daug vandens. Norėdami patikrinti, įkiškite pirštą į dirvą. Jei dirvožemis įmirkęs, pageltę ir sudžiūvę lapai yra per didelės drėgmės požymis, kurį lengva pašalinti.

Aguona – vienmetis ar daugiametis žolinis augalas

Aguona - Aguoninių šeimos vienmetis ar daugiametis žolinis augalas. Šaknis liemeninė. Stiebas status, kiek šakotas. Lapai dažniausiai plunksniškai suskaldyti arba skiautėti, plaukuoti, rečiau pliki. Žiedai pavieniai, ant ilgo žiedkočio, 10-20 cm skersmens, balti, rožiniai, oranžiniai, daugiasėklė raudoni, geltoni, alyviniai. Vaisius žutė. Sėklos smulkios, pilkos, Juodos.

Pasitaikančios nesėkmės su ALSTROMERIJA

Staiga nuvysta, vėliau nudžiūna lapai, o kai kurių augalų ir stiebai Priežastys: Cheminių medžiagų garai Ką daryti: Šiltnamius dezinfekuoti, dažyti bei remontuoti iki alstromerijų sodinimo Auga daug bežiedžių ūglių, augalai blogai žydi Priežastys: Per aukšta temperatūra Ką daryti: Laikytis agrotechnikos, nuolat šalinti silpnus ūglius Augalai

Erantis – vėdryninių šeimos daugiametis žolinis augalas

Erantis - vėdryninių šeimos daugiametis žolinis augalas. Šaknys sustorėjusios, gumbuose kaupiasi atsarginės maisto medžiagos, iš jų pavasarį išauga antžeminė augalo dalis. Stiebai belapiai, 10-25 cm aukščio. Jų viršūnėje 3-6 geltoni, pavieniai, iki 3 cm skersmens žiedai su pažiedinių lapų puokšte. Lapai skroteliniai, plaštakiškai suskaldyti. Graikiškai

Bergenija – daugiametis, šakniastiebinis žolinis augalas

Bergenija - uolaskėlinių šeimos daugiametis, šakniastiebinis žolinis augalas. Paplitęs Rytų Azijoje, Sibire, Šiaurės Mongolijoje, Vidurinėje Azijoje. Kalnuose, alpinėse pievose ir ant akmeninių šlaitų tarpsta vešlus sąžalynai. Lapai dideli, odiški, pamatiniai apvalūs arba širdiški. Vainikėlis varpiškas, raudonas, rausvas arba baltas. Žiedai susitelkę skėčio pavidalo palinkusį purų žiedyną.