Categories
DAUGIAMETĖS GĖLĖS

Žiemė (Vinca) – tropinis daugiametis augalas

Žiemė (Vinca) - tropinis daugiametis augalas, kuris daugelyje regionų auginamas kaip vienmetis.

Žiemė (Vinca) – tropinis daugiametis augalas

2023-04-14

Žiemė (Vinca) - tropinis daugiametis augalas, kuris daugelyje regionų auginamas kaip vienmetis.

Nėra pačios naujausios ar ryškiausios sodininkystės srityje, tačiau neseniai išvestos veislės verčia atidžiau pažvelgti į šį paplitusį kambarinį augalą. Sodininkai intensyviai dirba, kad augalai su ryškiais žiedais, kuriuos lengva pradėti auginti iš sėklų, būtų naujų spalvų. Ko daugiau galima norėti iš augalo, kuris jau ir taip buvo patikimai atsparus sausrai ir kenkėjams?

Žiemės lapai tamsiai žali, odiški, o žiedai - nuo rausvos iki alyvinės spalvos. Jie greitai auga ir gali užaugti nuo 15 iki 45 cm aukščio. Žiemė yra nuodinga šunims, katėms ir žmonėms.

Žiemė (Vinca) - tropinis daugiametis augalas, kuris daugelyje regionų auginamas kaip vienmetis.

Kiek žiemems reikia saulės?

Žiemės gerai auga saulėkaitoje, bet gali pakęsti ir dalinį pavėsį. Tačiau, jei šešėlis per didelis, augalai gali tapti ankšti.

Kokios žiemei reikia dirvos?

Geriausiai žiemės auga gerai drenuotoje dirvoje. Norėdami pagerinti drenažą sunkioje dirvoje, įberkite komposto arba smėlio. Taip pat auginkite žieme pakeliamose lysvėse arba konteineriuose, naudodami gerai drenuojantį vazonų mišinį.

Kiek reikėtų laistyti žiemę?

Viena dažna klaida, kurią žmonės daro augindami žiemės, yra per dažnas jų laistymas. Geriausias būdas laistyti šį augalą - palaukti, kol viršutinis dirvožemio centimetras bus sausas, o tada laistyti saikingai. Jei jūsų sode reguliariai lyja, žiemių laistyti visai nereikia, nes ji puikiai auga sausoje dirvoje.

Šis augalas gerai auga karštu ir drėgnu oru. Jam prastai seksis, jei bus pasodintas per anksti vėsų pavasarį, o rudenį atvėsus orams pradės nykti.

Kokios trąšos reikalingos žiemei?

Augalams augti svarbios trąšos. Į lysvę galima įterpti komposto arba sodinant naudoti lėto veikimo trąšas. Vazonuose auginamus augalus reikia maitinti dažniau, nes nutekant vandeniui iš dirvožemio išsiplauna maistinės medžiagos.

Kada ir kaip dauginti žiemę?

Šį augalą galima dauginti ankstyvą rudenį imant auginius ir žiemą juos įšaknydinant vandenyje. Įsišaknijusius auginius žiemos pabaigoje galima pasodinti į žemę vazonuose ir užauginti darželių augalus, kuriuos galima pasodinti kitą pavasarį, kai atšils orai.

Norėdami auginti žiemes iš sėklų, pradėkite jas auginti patalpoje likus 12-16 savaičių iki vidutinių paskutinių šalnų. Sėklas uždenkite šviesai nelaidžia medžiaga ir, jei reikia, naudokite papildomą šilumą, kad palaikytumėte 20 laipsnių pagal Celsijų temperatūrą. Kai daigai sudygsta, prieš sodindami juos į sodą, savaitę ar 10 dienų juos grūdinkite.

Kokios ligos ir kenkėjai puola žiemę?

Žiemė gali būti jautri įvairioms grybinėms ligoms, pavyzdžiui, lapų dėmėtligėms, botrytiniam puviniui ir šaknų puviniui. Šios problemos gali kilti dėl drėgmės ir oro srauto trūkumo. Šią problemą galima išspręsti retinant augalus ir švariomis aštriomis sodo žirklėmis pašalinant visus pažeistus lapus. Taip pat galima naudoti fungicidą.

Jei jūsų žiemės lapai pageltę ir sudžiūvę, tikėtina, kad augalas gauna per daug vandens. Norėdami patikrinti, įkiškite pirštą į dirvą. Jei dirvožemis įmirkęs, pageltę ir sudžiūvę lapai yra per didelės drėgmės požymis, kurį lengva pašalinti.

Kemeras (Boneset) – garsiosios astrinių šeimos narys

[lc_the_thumbnail size= 'post-full' class = "w-100 min-vh-25 min-vh-md-50 mb-n7" style="max-height: 400px;object-fit: cover;"] [lc_the_title link=0] [lc_the_date] [lc_the_terms taxonomy=category class="" link_class="badge bg-primary rounded-pill link-light text-decoration-none"] Kemeras (Boneset) - garsiosios astrinių šeimos narys, botaniškai giminingas rykštenei (Solidago spp.) ir Naujosios Anglijos astrėms (Symphyotrichum novae-angliae) Jos augimas yra įspūdingas,

Alpinė Iiūtpėdė graižažiedžių šeimos pilkai sidabriškas augalas

Liūtpėdė, edelveisas (Leontopodium R. Br. ex Cass.) Alpinė Iiūtpėdė (L. alpinum Cass.) graižažiedžių (Asteraceae) šeimos pilkai sidabriškas augalas. Auga Vidurinėje Azijoje, Europos, Alpių ir Himalajų kalnuose. Stiebas stačias, beveik be lapų, apaugęs plaukeliais, 15-20 cm aukščio. Lapai linijiškai lancetiški, sudaro skrotelę. Žiedai nedideli, baltai gelsvi,

Krokas – Vilkdalginių šeimos augalas, paplitęs Vidurinėje Azijoje

[lc_the_thumbnail size= 'post-full' class = "w-100 min-vh-25 min-vh-md-50 mb-n7" style="max-height: 400px;object-fit: cover;"] [lc_the_title link=0] [lc_the_date] [lc_the_terms taxonomy=category class="" link_class="badge bg-primary rounded-pill link-light text-decoration-none"] Krokas (lot. Crocus) - neaukšti daugiamečiai žydintys irisinių (Iridaceae) šeimos augalai, kurie gali žydėti mažiausiai penkerius metus. Daugelyje regionų krokų žiedai žymi

Bijūnai vienoje vietoje gali augti 10-15 ir daugiau metų

Vaistinis bijūnas (P. officinalis L.). Kai kurie autoriai laiko, kad tai yra paprastojo bijūno (P. peregrina Mill.) kultūrinė forma, gauta selekcijos būdu. Stiebas 50-80 cm aukščio, vienažiedis. Žiedai tamsiai raudoni, be kvapo. Žydi gegužės mėn. Gražesnės pilnaviduriais žiedais veislės: Alba plena — vidutinio aukščio, baltais