Cikų ligos ir kenkėjai
Nėra žinoma, kad cikai būtų rimtai pažeidžiamos kenkėjų ar ligų, tačiau kartais gali kilti problemų dėl skydamarinių ir voratinklinių erkių. Atkreipkite dėmesį į lapų pažeidimo ar spalvos pakitimo požymius, taip pat į smulkius vabalėlius tarp lapų. Jei pastebėjote bet kurią iš šių problemų, prieš naudodami griežtesnius chemikalus, pabandykite naudoti ekologiškus insekticidus, pavyzdžiui, insekticidinį muilą arba neemo aliejų. Taip pat įsitikinkite, kad augalui pakanka drėgmės ir oro srauto.
Auginant cikus gali kilti keletas dažnų problemų, tačiau jas paprastai galima išspręsti nedideliais auginimo sąlygų pakeitimais, pavyzdžiui, pakeitus laistymo grafiką, patikrinus, ar tinkamai nutekamas vanduo, ir naudojant tinkamos rūšies dirvožemį.
Lapų pageltimas yra įprastas senesnių, išorinių lapų reiškinys ir gali būti susijęs su to lapo gyvavimo ciklu. Apatiniai, apatiniai lapai yra seniausi. Lapų nereikėtų šalinti tol, kol jie paruduos ir žus.
Jei pastebėjote, kad jūsų augalo lapai gelsta, tai gali būti dėl vabzdžių antplūdžio arba mangano trūkumo dirvožemyje. Norėdami išspręsti šią problemą, galite du ar tris kartus per metus dirvožemį pabarstyti mangano sulfato milteliais.
Šaknų puvinys - tai grybelinė infekcija, kurią gali sukelti perteklinis laistymas arba blogai drenuojama, sutankinta dirva. Grybelis gali pažeisti augalo šaknis, dėl to lapai vysta, keičia spalvą ir krenta. Jei infekciją pastebėsite anksti, galėsite pašalinti užkrėstus lapus ir apdoroti augalą fungicidais. Kai kuriais atvejais augalas gali būti per daug pažeistas, kad jį būtų galima išgelbėti.
Ant lapų ar stiebų galite pastebėti nedideles juodas dėmeles, kurios yra suodinis pelėsis. Tai grybelis, kuris auga ant mažų vabaliukų paliekamų išskyrų. Grybelį galima nuplauti nuolatine vandens srove. Nekontroliuojamas grybelis auga ir gali užvaldyti augalo lapus, paveikti chlorofilo gamybą ir fotosintezę.