Categories
AUGALAI

Lendrūnas (Calamagrostis) – tai žolė

Lendrūnas (Calamagrostis) - tai žolė, kuri visada stovi tiesiai ir turi daug aukštų, liesų žalių lapų.

Lendrūnas (Calamagrostis) – tai žolė

2023-05-10

Lendrūnas (Calamagrostis) - tai žolė, kuri visada stovi tiesiai ir turi daug aukštų, liesų žalių lapų.

Vasarą ji išaugina gražius rožinius ir violetinius žiedus, o rudenį ir žiemos pradžioje subrandina rudas arba auksines sėklas. Ji mėgsta vėsesnį orą, todėl ją reikia sodinti turtingoje ir drėgnoje dirvoje, į kurią patenka daug saulės šviesos. Auga vidutiniu greičiu ir šiek tiek paaugusi gali pakelti karštį. 

Norėdami užauginti sveiką lendrūną, laikykitės šių pagrindinių priežiūros reikalavimų: Kai sodinate augalą, dalį su šaknimis reikia įleisti į žemę arba vazoną tame pačiame lygyje, kuriame buvo prieš tai. Raskite vietą, kur saulė šviečia ryškiai bent šešias valandas per dieną. Augalą laistykite kartą per savaitę, kai viršutinė dirvos dalis atrodo sausa. Augalams patinka, kai dirvožemyje yra daug gerų medžiagų ir jis yra drėgnas, bet ne per drėgnas. Kai kuriems augalams tinka net purvina vieta.

Augalus sodinkite tada, kai nėra per karšta, pavyzdžiui, kai yra vėsiau nei 24 laipsniai. Žiemą ant žemės uždengiame specialų dangtį, kad augalams būtų šilta ir jie būtų apsaugoti nuo šalto oro. Pavasarį ant žemės užberkite trąšų. Norėdami padėti augalams geriau augti dirvožemyje, kuriame nėra pakankamai maistinių medžiagų, ant dirvožemio galime dėti specialių dalykų, vadinamų organiniu mulčiu ir kompostu. Prieš pavasarį nupjaukite augalus, kad jie vėl galėtų augti.

Lendrūnas (Calamagrostis) - tai žolė, kuri visada stovi tiesiai ir turi daug aukštų, liesų žalių lapų.

Kiek šviesos reikia lendrūnui?

Lendrūnas mėgsta būti saulėje bent šešias valandas per dieną, tačiau po pietų jai taip pat reikia šiek tiek pavėsio, kad nebūtų per karšta. Jei ji negaus pakankamai saulės, neužaugins gražių žiedų ir gali atrodyti silpna.

Kokia tinkamiausia dirva lendrūnams?

Ši žolė gali augti įvairiose dirvose. Jai patinka purvas, kuriame yra daug gerų medžiagų ir kuris visada yra šiek tiek drėgnas, tačiau ji gali augti ir sunkiame bei lipniame purve arba ten, kur yra daug vandens, pavyzdžiui, prie tvenkinio.

Kiek vandens reikia lendrūnui?

Lendrūnui augti reikia vandens, bet ne per daug. Geriausia jį laistyti, kai dirvožemis jaučiasi sausas maždaug centimetro ar dviejų gylyje. Laistykite kartą ar du kartus per savaitę, bet dažniau, jei lauke labai karšta. Žolė gali ištverti tam tikrą sausumą, tačiau jei dirva bus per sausa, žolė neužaugs tokia didelė, kokia galėtų užaugti.

Tinkamiausia temperatūra lendrūnams

Lendrūnas nemėgsta labai karštų orų, todėl geriausia jį sodinti, kai temperatūra yra žemesnė nei 23 laipsniai pagal Celsijų. Ji gali ištverti šalčius, tačiau tikrai šaltose vietose jai gali prireikti papildomos izoliacijos, kad žiemą išliktų sveika. Kol aplink ją gerai cirkuliuoja oras, drėgmė šiai žolei paprastai nesukelia problemų.

Kokių trąšų reikia lendrūnui?

Trąšos yra tarsi maistas augalams. Lendrūnui paprastai nereikia papildomų trąšų, tačiau pridėjus tokių dalykų, kaip mulčias ir kompostas, ji gali geriau augti. Jei dirvožemis nėra geras, pavasarį galite naudoti specialias trąšas, kuris padės jai augti. Tiesiog laikykitės ant pakuotės pateiktų nurodymų.

Tarp įvairių lendrūnų rūšių yra kelios labai populiarios rūšys.

Šios rūšies augalas Calamagrostis x acutiflora 'Karl Foerster' auga tiesiai į viršų ir turi gražius žiedų smaigelius, kurie yra nuo rausvai violetinės iki raudonai bronzinės spalvos.

Calamagrostis x acutiflora 'Overdam' augalas turi gražius baltus lapus su šiek tiek žalių ir baltų žiedų. Jis gali užaugti iki 1 metro.

Augalas "Avalanche" turi gražius geltonus lapus su įvairiomis spalvomis ir užauga iki 1 metro aukščio. Jis taip pat turi gražių žiedų, kurie yra aukso rudos spalvos.

Kaip genėti lendrūnus?

Kai norime, kad lendrūnas atrodytų gražiai ir sveikai, kartais ją reikia genėti. Tačiau turime palaukti, kol ateis beveik pavasaris, kad netyčia nenupjautume naujų dalių. Naudodami specialius įrankius nupjauname senąsias žolės dalis, bet šiek tiek paliekame, kad ji galėtų ataugti.

Ar sunkų padauginti lendrūną?

Lendrūnas auga didelėmis kupetomis ir ją reikia dalyti kas kelerius metus, kad ji ir toliau augtų sveika. Po žeme krūva vis didėja ir didėja, todėl turime ją atskirti į mažesnes, kad ji gautų pakankamai saulės šviesos ir oro.

Paimkite didelį kastuvą ir iškaskite iš žemės visą žolę, įskaitant jos ilgą uodegą. Atsargiai atskirkite žolės kupstus, stengdamiesi, kad jų šaknys liktų kartu. Jei reikia, galite naudoti specialias žirkles. Perkeldami augalą į naują vietą, būtinai iškaskite duobę tokiame pačiame gylyje, kokiame šaknys buvo prieš tai. Ir būtinai iškaskite atskiras duobes kiekvienam augalui. Įkaskite lendrūną į jai padarytas naujas duobutes. Prižiūrėkite žolę kaip visada: laistykite ją ir pasirūpinkite, kad ji būtų sveika. Lendrūnas yra gražus augalas, kurį galima pasodinti į didelį vazoną ir juo papuošti kiemą ar terasą. Vazono dugne turi būti skylės, kad vanduo galėtų nutekėti, ir geriau, jei vazonas pagamintas iš molio. Kai augalas pasidaro per didelis vazonui, jį reikia persodinti į didesnį.

Dažniausiai lendrūnus puolančios ligos ir kenkėjai

Lendrūnas paprastai būna sveikas ir neturi daug problemų dėl vabzdžių ar ligų. Kartais gali pasitaikyti mažų vabaliukų, vadinamų amarais arba voratinklinėmis erkėmis, tačiau jų lengvai atsikratysite naudodami specialų muilą.

Būkite atsargūs dėl vadinamųjų grybinių rūdžių, dėl kurių augalų lapai gali atrodyti baisiai , kai daug lyja. Galite naudoti specialų purškalą, kuris padės, tačiau svarbu užtikrinti, kad oras aplink augalus gerai judėtų, kad tai apskritai neįvyktų.

Lendrūnas yra gana mažai prižiūrimas. Nors tai viena lengviausiai auginamų ir prižiūrimų dekoratyvinių žolių, reikia žinoti keletą klausimų. Štai dvi problemos, su kuriomis galite susidurti:

Jei viršutinė lendrūno dalis tampa ruda, tai gali reikšti, kad ji negauna pakankamai vandens arba gauna per daug augalinio maisto. Tikriausiai jai nereikia daugiau vandens, nes šios rūšies žolei tinka drėgnas dirvožemis.

Jei jūsų lendrūnas neturi gražių plunksnų, gali būti, kad ji negauna pakankamai saulės šviesos arba dirvožemyje yra per daug tam tikros maistinės medžiagos. Į dirvožemį galite įberti specialių maisto medžiagų, kad žolė lengviau augintų plunksnas.