Puansetijos auginimas
Auginimas vazonuose.
Augalai, kurie numatomi auginti daugiastiebiais, persodinami į 12-13 cm, o vienastiebiais — i 10 cm skersmens vazonus. Persodinti reikia labai atsargiai, nespaudžiant substrato, nes, šaknims nulūžus, išbėga daug sulčių ir augalai nusilpsta. Vazonėliai su pasodintomis puansetijomis sustatomi stelaže, ant durpių sluoksnio po 25 vnt./m2.
Dažnai ir negenėtos puansetijos išleidžia šoninius ūglius, tačiau, norint kad jos išaugintų daugiau stiebų, reikia genėti. Paprastai genimi iki rugpjūčio mėn. padauginti augalai. Jeigu vazonuose ūgliai buvo gerai įsišakniję, tai genima praėjus kelioms dienoms nuo persodinimo į didesnius vazonus. Genima kiekvieno augalo viršūnę patrumpinant 2 cm. Jeigu auginiai labai skirtingo aukščio, aukščiausius galima labiau patrumpinti. Genint pašalinami silpni ūgliai.
Auginimas skynimui.
Skinti tinka tiktai gegužės mėn. įšaknytos puansetijos ir ne visų veislių. Šiuo atveju jos sodinamos į šiltnamio lysves 20×20 cm arba 20×25 cm atstumu. Auginimo sąlygos tokios pačios, kaip ir auginant vazonuose.
Puansetijas nuskynus, jos sausio mėn. iš lysvių iškasamos su žemės gumulu, pasodinamos vazonus ir naudojamos kaip motininiai augalai.
Skinama visiškai nusispalvinus pažiedlapiams. Skinti reikia sekatoriumi, o nuskynus, nedelsiant pamerkti 40° šilumos vandeni ir jame palaikyti 5-7 min arba apdeginti, kad išsiskiriančios sultys neužkimštų vandens indų. Taip paruoštos realizuoti puansetijos vandenyje išsilaiko apie 2 savaites.
Auginimas kambariuose.
Puansetijų žydėjimo metu kambario temperatūra turi būti 15-20°C. Laistoma saikingai drungnu vandeniu. Laistant šaltu vandeniu arba per dažnai, gali nukristi lapai, pradėti pūti šaknys. Šias gėles reikia kasdien purkšti, nes puansetijoms kenkia sausas oras, tokiomis sąlygomis veisiasi baltasparniai ir voratinklinės erkutės.
Peržydėjusias puansetijas 3 mėn. reikia laikyti 12-15°C temperatūroje, beveik nelaistyti, kad pamažu nukristų lapai. Balandžio mėn. belapius stiebui reikia patrumpinti, kiekvienos šakutės paliekant 15 cm ilgio stagarėlius. Pjaustoma atsargiai, nes ištekančios baltos sultys yra nuodingos. Nugenėjus, reikia persodinti. Seną žemę nupurtyti ir sodinti durpių ir daržo žemės mišinį (1:1), prieš tai jį sulaisčius trąšomis „Vita”. Šviesioje, vidutinio drėgnumo, 18-25°C šilumos patalpoje greitai išauga naujos šakutės. Kas savaitę tręšiama „Vita” trąšomis. Patalpos temperatūra spalio mėn. turi būti 20°C, lapkričio mėn. 18°C, o gruodžio mėn. 15°C. Šiuo metu dienos ilgis turi būti ne daugiau kaip 12 val., nes, priešingu atveju, puansetijos nežydės (dienos ilgiui turi įtakos ir vakarais deganti elektros lemputė).
Šaltinis: wikipedia