Categories
DAUGIAMETĖS GĖLĖS

Saulutė daugiametis žolinis bestiebis augalas

Saulutė (Bellis) - priklausomai nuo regiono, Saulutė gali būti laikoma teigiamu pavasario ženklu arba invazine piktžole

Saulutė daugiametis žolinis bestiebis augalas

2023-04-29

Saulutė (Bellis) - priklausomai nuo regiono, Saulutė gali būti laikoma teigiamu pavasario ženklu arba invazine piktžole, kuri gali užvaldyti veją ar sodą. Šis augalas kilęs iš Europos

Sodininkavimas vazonuose gali būti veiksmingas būdas kontroliuoti augalus, be to, tai puikūs vazoniniai augalai svogūninėms gėlėms. Išskirtiniai raudoni, balti ir rausvi žiedai su geltona akimi žydi nuo pavasario iki vasaros pradžios virš pamatinės šaukšto formos lapų rozetės ir yra linkę greitai augti. Jei auginate jas iš sėklų, sėkite jas į patalpą likus šešioms-aštuonioms savaitėms iki paskutinių šalnų.

Techniškai Saulutė yra daugiametis augalas, tačiau pietuose jis žydi dvejus metus, o šiaurėje - tik vienerius metus, todėl augalai paprastai išmetami po vieno žydėjimo sezono. Jei ieškote greitos spalvos, turėtumėte įsigyti žydinčių augalų. Saulutės laisvai dauginasi, sudarydamos sąlygas būsimam žydėjimui.

Populiarus būdas auginti gėles vazonuose - tai leidžia puikuotis gražiais jų žiedais akių lygyje. Derindami Saulutės su kitomis vėsaus oro gėlėmis, pavyzdžiui, našlaitėmis, snapučiais, padėsite išvengti jų plitimo šiltuose vasaros plotuose.

Saulutė (Bellis) - priklausomai nuo regiono, Saulutė gali būti laikoma teigiamu pavasario ženklu arba invazine piktžole

Kiek saulės šviesos reikia saulutei?

Saulutė gerai tinka augti saulėkaitoje arba daliniame pavėsyje, kai saulė šviečia ne mažiau kaip 4-6 valandas per dieną. Karštesnėse zonose pietų saulės pertraukos padės joms ilgiau žydėti.

Kokio dirvožemio reikia saulutei?

Dirva yra labai svarbus veiksnys augalams augti. Saulutė gerai auga organinių medžiagų turtingoje, priemolio dirvoje su geru drenažu. Šie augalai taip pat toleruoja rūgščią, neutralią arba šarminę dirvos pH.

Ar saulutė mėgsta daug vandens?

Kad Saulutė ilgai žydėtų, būtinas vanduo. Kad augalai būtų sveiki, būtina vėsi, drėgna dirva, tačiau jie nemėgsta permirkusios dirvos.

Kokios temperatūros reikia saulutei?

Saulutė svarbi ir temperatūra, ir drėgmė. Augalams klestėti būtina vėsi temperatūra, o vietovėse, kur vasaros vėsios, visą sezoną žydės daugiau augalų. Didelė oro drėgmė taip pat yra sveikintina, nes ji padeda augalams išlaikyti drėgmę.

Kokių trąšų reikia saulutei?

Jei jūsų dirvožemis ypač akmenuotas ir skurdus, anksti pavasarį Saulutė galite tręšti universaliomis lėtai išsiskiriančiomis gėlių trąšomis. Šie augalai nėra gausiai maitinami, todėl jie gali pasiimti tai, ko jiems reikia, iš turtingos dirvos.

Ar reikia genėti saulutę?

Saulutės genėjimas ir karpymas nėra būtini ir nepagerina žydėjimo. Kai augalai nustoja žydėti, dažniausiai tai būna dėl aukštos temperatūros, o ne dėl sėklų formavimosi.

Kaip patartina dauginti saulutes?

Saulutės galima dauginti vėsiose vietovėse, kur vasaros yra vėsios. Skleisdami vainikus ir vėl sėdami, Saulutė gali išplisti naujose vietovėse. Tai galite padaryti dalydami augalus pavasarį arba rudenį, pasinaudodami jų natūraliu gyvybingumu.

Visą augalą iš žemės iškelkite kastuvu. Norėdami padalyti augalą į dvi ar daugiau dalių, naudokite genėtuvą arba kastuvą. Kiekvieną padalytą augalą reikia persodinti į naują vietą. Jei reguliariai laistysite augalus, po kelių savaičių pamatysite naują augimą.

Sėklas galima sėti patalpoje likus šešioms-aštuonioms savaitėms iki paskutinių vidutinių šalnų. Būtinai įspauskite sėklas į dirvą, bet neuždenkite jų žemėmis, nes joms sudygti reikia šviesos. Kambario temperatūroje daigai sudygs per dvi-tris savaites. Kai dirvą bus galima dirbti, daigus persodinkite į lauką.

Ar būtina persodinti saulutę?

Pasinaudodami Saulutė atsparumu, anksti pavasarį sodinkite augalus į vazonus antriems metams. Jie paprastai būna didesni nei pirmamečiai augalai ir gali auginti tik lapus. Naudokite bet kokią standartinę vazoninę žemę ir pasirinkite indą su didelėmis drenažo angomis. Vasarą, pasibaigus žydėjimui, augalus išmeskite, o kitą sezoną persodinkite naujus augalus, kad jie žydėtų šviežiai. Saulutė gali išgyventi žiemą, jei yra gerai laistomos ir tinkamai apsaugotos nuo šalto oro. Nereikia jų persodinti į vazonus po žydėjimo, nes jie baigia savo gyvenimo ciklą.

Kaip pražydinti saulutę?

Norėdami, kad Saulutė žydėtų, pirmiausia patikrinkite, ar tai pirmamečiai augalai, ir prieš bandydami juos pražydinti palaukite dar metus. jei jie gauna per daug saulės šviesos, perkelkite juos į mažiau apšviestą vietą. Arba patręškite juos azoto trąšomis, kad jie lengviau skleistų žiedus.

Kokios ligos puola saulutes?

Šiltuoju metų laiku Saulutės augalus gali pažeisti įprasti kenkėjai ir augalų ligos. Dėl to augalai gali sunykti, todėl visus prastai atrodančius augalus galima pašalinti. Jei Saulutė negauna pakankamai vandens, jie gali nuvysti. Jie nėra gerai prisitaikę prie sausų sąlygų, todėl be lietaus juos reikia reguliariai laistyti.