Begonija (Begonia L.) Begoninių (Begoniaceae) šeimos žoliniai augalai, iš kurių nemažai rūšių tinka auginti kambariuose. Stiebas stačias, svyrantis žemyn, kartais vijoklinis. Lapai labai įvairių formų, spalvų ir dydžių.
Karališkoji begonija (B. rex Putz.). Savaime auga tropiniuose Pietų Azijos miškuose. Lapai dažniausiai margi: tamsiai žali su sidabrinėmis juostomis, raudoni su metaliniu arba perlamutriniu atspalviu, pilki su rudomis, žaliomis arba juodomis dėmėmis. Vienų paviršius aksominis, kitų lygus, blizgantis ar su iškilusiais tarpugysliais. Kiekvienais metais žydi nežymiais žiedeliais, kurie dekoratyviniu atžvilgiu nėra vertinami, todėl žiedynus patartina pašalinti.
Karališkoji begonija gerai auga pusiau pavėsinguose ir pavėsinguose kambariuose; langai gali būti ir į šiaurės pusę. Tačiau tamsiuose kambariuose lapai netenka gražios spalvos, dažnai išnyksta puošnusis raštas. Labai mėgsta drėgną orą, bet purkšti jos negalima, nes ant lapų atsiranda dėmės. Labai sausose patalpose šalia jos galima pastatyti indą su vandeniu arba drėgnomis samanomis. Gerai žiemoja 12-15° C temperatūros kambariuose. Tuo metu laistoma labai saikingai ir retai.
Kasmet pavasarį persodinama lengvą, derlingą žemę, sudarytą iš 1 dalies lengvos velėninės, 1 dalies lapinės arba durpinės, 1 dalies mėšlinės žemės ir 1 dalies smėlio. Vasarą kelis kartus papildomai tręšiama. Dauginama šakniastiebio dalijimu ir lapais arba jų dalimis. Pernykštis lapas supjaustomas į nedidelius (2-4 cm) trikampius su dviejų stambių gyslų susikirtimu pamate. Tokios lapų plokštelės sodinamos 0,5-1 cm gylyje drėgną smėlį ir uždengiamos stiklu. Galima taip pat ant drėgno smėlio kloti visą lapą, prieš tai apatinėje jo pusėje įpjovus stambias gyslas.
Keliose vietose lapas prismeigiamas kuoleliais arba prispaudžiamas akmenėliais; purkščiamas, uždengiamas stiklu. Po 15-20 dienų vietose išsikala šaknelės ir pradeda augti augalėlis. Neužilgo jie atskiriami ir po vieną persodinami į mažus puodelius. Kambariuose gali būti auginamos ir kitos begonijų rūšys.
Barščialapė begonija (B. heracleifolia Cham. et Schldl.) gražiais, pirštiškai skaldytais, žaliais lapais.
Bunko begonija (B. bunchii hort.) blizgančiais, tamsiai žaliais, raudona apatine puse lapais. Lapų pakraščiai garbanoti. Žiedai smulkūs, šviesiai rožiniai.
Rauktakotė begonija (B. manicata Progn.) ryškiai žaliais, ilgakočiais lapais.
Rausvoji begonija (B. incarnata Link. et Otto) nedideliais lapais ir žiemos metu išsiskleidžiančiais rausvais žiedais.
Svyruoklė begonija (B. scandens Schwartz.) nedideliais lapais ir svyrančių šakučių viršūnėse susitelkusiais baltažiedžiais žiedynais.