begonia

AUKŠTŲJŲ BEGONIJŲ AUGINIMO PATARIMAI

2016-07-09

Laistymas.

Begonijas laistyti labai atsargiai, neapliejant lapų, ir saikingai. Tačiau reikia sekti, kad substratas neperdžiūtų.

Temperatūra.

Motininiai augalai spalio—lapkričio mėn. laikomi 17-18°C. Vegetatyviai padaugintoms begonijoms, kol įsišaknys, šiltnamio temperatūra turi būti dieną 22-24 C. įsišaknijusias begonijas persodinus į vazonus ir sustačius ant stelažų, šiltnamio temperatūra laikoma 18-20°C. Substratas jau nebešildomas. Pradėjus skleistis žiedpumpuriams, ji sumažinama iki 15°C.

Šviesa.

Begonijos nemėgsta tiesioginių saulės spindulių, todėl reikia stengtis, kad ant jų kristų išsklaidyta šviesa. Per daug užtemdyti taip pat negalima. Šiltnamis gerai vėdinamas, ypač žiedpumpurių krovimo metu. Motininius augalus rekomenduojama papildomai šviesti, tada begonijas galima įšaknyti ir žiemą.

Papildomas tręšimas.

Aukštosios begonijos jautrios trąšoms, todėl jos tręšiamos atsargiai ir saikingai.

Žydėjimo reguliavimas.

Aukštosios begonijos — trumpos dienos augalai ir žydi paprastai rudeni, praėjus 7-9 savaitėms nuo trumpos dienos pradžios. Apskaičiavus įšaknijimo laiką ir augalus pritemdant bei papildomai šviečiant, šių žydinčių begonijų galima turėti norimu laiku.

Aukštąsias begonijas auginant trumpos dienos sąlygomis reikia, kad, patrumpinus viršūnes, apie 3 savaites, kol pradės sprogti pažastiniai pumpurai, dienos ilgis būtų tiktai 9 val. Šiuo atveju jas geriau pritemdyti nuo 17 val. vakaro, o ryte iki 8 val. Esant 20°C šilumos ir reguliariai laistant, žiedpumpuriai išauga per 6-8 savaites. Norint, kad šios begonijos žydėtų gruodžio mėn., jos prieš 2-2,5 mėn. iki žydėjimo, t. y. nuo rugsėjo pabaigos iki spalio mėn., kasdien papildomai šviečiamos, kad susidarytų 14 val. dienos. ilgumas. Šiltnamio temperatūra neturi būti žemesnė kaip 18°C.

Motininių augalų auginimas.

Peržydėjusias begonijas rudeni ir žiemą reikia laikyti ne šaltesniame kaip 17°C šiltnamyje. Joms reikalinga 14 val. dienos gumas, todėl vėlai rudenį ir žiemą reikia papildomai šviesti. Papildomai šviečiamų begonijų ūglius galima įšaknyti vasario mėn., o nešviečiamų — ne anksčiau kaip balandžio mėn. Aukštosios begonijos įsišaknija ir birželio liepos mėn., tačiau tada išauga labai žemi augalai, žydintys vos tik pirmą kaitą juos persodinus.

Motininiai augalai dauginimui gali būti naudojami keletą metų, tačiau nuo senesnių paimti ūgliai ir lapai blogiau įsišaknija.


Šaltinis: wikipedia