Categories
DAUGIAMETĖS GĖLĖS Kambarinės gėlės

DURNAROPĖ – kambarinė, daugiametė gėlė

Durnaropė (Datura arborea L.)

Bulvinių (Solanaceae) šeimos, kilusi iš Pietų Amerikos, puošni, sumedėjusi daugiametė gėlė, nepaprastai įspūdingais, dideliais, piltuvėlio pavidalo, kaban­čiais, vakare švelniai kvepiančiais, baltais tuščiaviduriais arba pilnaviduriais žiedais ir pailgais, tamsiai žaliais lapais. Labai greit auga. Žydi balandžio­-gegužės mėnesiais, kartais rugpjūčio—rugsėjo mėnesiais ir dar vėliau.

Durnaropė dauginama auginiais, kurie ruošiami kovo mėnesį ir sodinami į smėlį dauginimo dėžėje po stiklu. Gerai auga nedideliuose vazonuose ir trą­šiame žemių mišinyje, kuris paruošiamas iš mėšlinės, molingos velėninės žemės, pūdinio (komposto) ir smėlio (santykiu 1:1:1:0,5).

Gerai žiemoja esant 8-14° temperatūrai, šviesioje vietoje, mažai laistant. Kad žiemą durnaropė žydėtų, reikia neleisti jai žydėti rugsėjo mėnesį (pašalinti žiedų pumpurus).

Pavasarį durnaropę galima išnešti į daržą arba sodą ir įkasti vazoną į žemę. Prieš išnešant, reikia trečdaliu sutrumpinti durnaropės šakutes, kad gražiau susiformuotų jos vainikas.

Durnaropė gerai auga ir gausiai žydi 6-8 metus, vėliau pasensta, todėl reikia visada turėti jaunų daigų.


Šaltinis: wikipedia