Categories
KARDELIAI

KADA SODINTI KARDELIUS

Kada sodinti kardelius

Lauke dirvai pradžiūvus ir sušilus jau galima sėti gumbapumpurius. Naujos veisles patartina sėti kovo mėnesį. Gumbapumpuriai sėjami žemėje pikavimo dėžutėse, kiekvienoje jų vieno ar poros centimetrų gylyje patalpinus apie 150 vienetų. Iš pradžių dėžutės laikoms vidutinėje temperatūroje (apie 10-12 laipsnių), o vėliau, jau įsišaknijus ir pasirodžius daigams, jos paliekamos apie 10 laipsnių aukštesnėje temperatūroje. Tinkama aplinka – geriausia šiltnamis, bet gali būti ir kita, gerai vėdinama, šviesi vieta. Šalčiams praėjus, daigeliai sodinami į dirvą paprasčiausiai pašalinus dėžutės dugną.

Reikėtų žinoti, jog jei norite užauginti pirmos ar antros frakcijos gumbasvogūnius per vieną sezoną, tuomet reikėtų ilginti vegetacijos laiką. Štai keletas patarimų padėsiančių pratęsti vegetaciją ir leisiančių užauginti didesnius gumbasvogūnius. Vegetacija gali būti prailginta, pavyzdžiui, sėjant gumbapumpurius į apšildomus inspektus. Tokiu atveju jie dedami tankiau nei dėžutėse. Sėti tinkama, kai kai lauko temperatūra pakyla aukščiau nulinės. Naktį inspektus reikėtų pridengti šiaudiniais matais, o dieną pravėdinti. Rėmus reikėtų nuimti, kai lauke jau visiškai šilta. Prasidėjus rudens šalnoms, augalus reikėtų pridengti polietileno plėvele.

Labai svarbu, jog augalai, kurie pradeda anksti žydėti, greičiau susensta, todėl nepatartina siekti, jog jau tais pačiais metais jie žydėtų. Netgi atvirkščiai – jei rudenį pasirodo žiedai, juos reikėtų nuskabyti dar neišsiskleidus. Taip padarius, jūsų gumbasvogūniai išaugs žymiai gereni.


Šaltinis: wikipedia