Categories
Kambarinės gėlės

UOLASKĖLĖ – kambarinė lapinė gėlė

UOLASKĖLĖ (Saxifraga L.)

Ūsuotoji uolaskėlė (Saxifraga sarmentosa L.). Uolaskėlinių (Saxifragaceae) šeimos augalas. Kilęs iš Kinijos, Japonijos. Lapai skrotelėse, apvalūs, tamsiai žali su sidabrinės spalvos dėmėmis, plaukuoti, išraižyti baltomis gyslomis, apatinė jų pusė raudona, pakraščiai dantyti. Žiedynkotis 40 cm aukščio.

Žiedai balti, smulkūs, susitelkę į purias šluoteles. Iš lapų pažastų išauga ilgi ūsai, kurių viršūnėse pradeda augti jauni augaliukai — vaikučiai. Jie atskiriami ir sodinami į vazonus. Galima dauginti ir sėklomis, tačiau vaikučiais daug greičiau.

Uolaskėlė sodinama į kompostinę ir inspektinę žemę. Vasarą laistoma gausiai. Gerai auga tamsiose vietose. Tręšiama srutomis arba mineralinių trąšų mišiniu (5 g litrui vandens) iki rugsėjo mėnesio. Žiemą laistoma 2 kartus per savaitę.

Ši gėlė greitai ir lengvai dauginama, greit prisitaiko prie naujų aplinkos sąlygų, todėl ją auginti nesunku. Kambariuose ji laikoma kaip svyrantis augalas. Tinka ažūrinėms sienelėms dekoruoti. Patartina kas treji metai pakeisti naujais augalais.


Šaltinis: A. Lučinskienė „Kambarinės lapinės gėlės“ ir wikipedia