Categories
Kambarinės gėlės

SKINDAPAS – kambarinė lapinė gėlė

SKINDAPAS (Scindapsus Schott)

Auksuotasis skindapas (Scindapsus aureus (Lind. et Andrė) Engl., sin. Pothos aurea Lind. et Andre). Tai ajerinių (Araceae) šeimos augalas, kilęs iš Salamono salos. Stiebas plonas, šviesiai žalias, laipiojantis. Lapai ovališki, ištisiniai, kiek nusmailėjusia viršūne, pamatas nežymiai širdiškas, žali su geltonu piešiniu, kartais viena lapo pusė ištisai gelsva su keliais žaliais štrichais.

Margalapis skindapas (Scindapsus pictus Hassk.). Kilęs iš Indonezijos. Stiebas plonas, laipiojantis. Lapai ovališki, apvalūs, trumpakočiai, 10— 15 cm ilgio, 5-8 cm pločio, viršutinė jų dalis tamsiai žalia, išmarginta sidabrinėmis ir baltomis dėmėmis.

Dauginamas viršūniniais auginiais ir stiebo dalimis. Viršūniniai auginiai pjaunami su 2-3 lapais, o stiebai — su vienu lapu. Padauginti auginiai laikomi šiltai ir drėgnoje aplinkoje. Įsišaknija po dviejų savaičių. Pradėję augti sodinami 10-11 cm skersmens vazonuose į kompostinės ir lapinės žemės mišinį.

Gerai auga 20°C temperatūroje, žemesnė kaip 15°C temperatūra netinka. Laistoma gausiai (drungnu vandeniu). Žiemą laistoma saikingai, 2 kartus per savaitę. Tręšiama srutomis arba mineralinių trąšų mišiniu.

Skindapas tinka kompozicijoms sudaryti su kitais augalais keraminėse ar medinėse vazose, laikomas pavieniui kaip svyrantis ant lentynėlių. Gerai auga tamsesnėje vietoje.


Šaltinis: wikipedia