Ficus Ginseng

Bonsai fikusas (Ficus Ginseng)

2023-03-04

Jei jums atrodo, kad auginti ir prižiūrėti bonsai medį per sunku, galbūt norėsite išbandyti savo jėgas augindami fikusą Bonsai (Ficus Ginseng). Šie unikalios išvaizdos medžiai garsėja tuo, kad yra labai tinkami pradedantiesiems, todėl puikiai tinka tiems, kurie tik pradeda auginti miniatiūrinius medžius.

Auginti Ginseng fikusą kaip bonsai medelį - puiki idėja išbandyti hobį arba padovanoti dovaną kolegai sodininkui. Fikusas labiausiai išsiskiria savo išvaizda, nes augina storas šaknis, kurios būna iškilusios virš žemės paviršiaus. Ginseng fikusas bonsai yra patrauklus ir mažai priežiūros reikalaujantis augalas, pasižymintis storu, svogūniniu stiebu, ovalo formos lapais ir tigro dryžiais nusėta rausvai pilka žieve.
Ficus Ginseng

Priežiūros darbai

Nors dažnai manoma, kad auginti ir prižiūrėti ženšenio fikuso bonsai yra sudėtinga, iš tikrųjų tai gana paprasta, jei laikysitės kelių paprastų nurodymų.

Apšvietimas
Svarbu, kad jūsų bonsai fikusas gautų pakankamai šviesos. Kambaryje bonsai gali būti pastatyti ant palangės. Jei vasarą medelį išnešite į lauką, būtinai pastatykite jį tokioje vietoje, kur gausiai šviečia saulė. Bonsai Ginseng nepakenčia pavėsio.
Temperatūra
Fikusas bonsai yra kambarinis augalas, kuris nepakenčia šalčio. Jį galima išnešti į lauką, kai temperatūra nuolat būna aukštesnė nei 15 laipsnių, tačiau jį reikia laikyti saulėje ir neleisti išdžiūti. Dėl vaškinio fikuso lapų paviršiaus, dengiančio lapus, galima toleruoti mažą drėgmę, tačiau augalas gerai auga ir drėgnoje aplinkoje.
Dirvožemis
Geriausias dirvožemio mišinys fikusui yra gerai drenuojantis vazonų mišinys, kurį galima rasti daugelyje sodo parduotuvių arba internete. Šį gerai drenuojantį dirvožemio mišinį taip pat nesunku sumaišyti patiems. Žemę fikusiniam bonsai galite sumaišyti sumaišydami 2 dalis vazoninės žemės su 1 dalimi durpių ir 1 dalimi perlito.
Tręšimas
Bonsai medelius būtina retkarčiais papildyti maistinėmis medžiagomis, nes jie naudoja labai mažai dirvožemio. Turėtų pakakti bet kokių universalių skystų trąšų, kurių galima įsigyti medelyne ar sodo centre. Auginimo sezono metu fikusą svarbu tręšti kas kelias savaites. Geriausia naudoti subalansuotas trąšas, o lengviausia naudoti skystas trąšas. Būkite atsargūs ir nepertręškite, nes tai gali pažeisti medžio šaknis. Žiemą fikuso tręšti nereikėtų, nes jis bus žiemos ramybės būsenoje ir trąšų jam nereikės. Vėl tręšti fikusą galite pradėti kovo pradžioje, nes tai ankstyvas pavasaris ir fikusas pradeda sparčiai augti.
Laistymas
Ginseng fikusą kruopščiai laistykite, kai tik dirva šiek tiek išdžiūsta. Gerai būtų augalą kasdien palaistyti, bet nelaistykite taip, kad bonsai pradėtų mirkti, nes tai gali sukelti grybelines ligas. Jei augalas auga itin šiltoje aplinkoje, jį reikės laistyti dažniau. Norėdami nuvalyti dulkėtus lapus, nuvalykite juos drėgnu popieriniu rankšluosčiu arba apipurkškite vandeniu iš purkštuvo.
Persodinimas
Geriausias laikas persodinti fikusą yra pavasarį, kai augalas baigia žiemos ramybės periodą. Prieš persodindami turėtumėte palaukti, kol žemė išdžius, o tada atsargiai išimti augalą iš vazono. Jei šaknys išaugusios nekontroliuojamai, prieš persodindami galite jas patrumpinti aštriomis žirklėmis. Jei naudojate negilų vazoną, gerai būtų šiek tiek patrumpinti šaknis, nes taip išlaikysite šaknis kompaktiškas ir padėsite palaikyti bendrą fikuso sveikatą. Sodinant fikusą į vazoną svarbu naudoti vazoną, kuris būtų tik šiek tiek didesnis už dabartinį. Jei naudojamas per didelis vazonas, augalą lengva perlaistyti ir sukelti šaknų puvinį. Fikusą galima lengvai dauginti imant auginius iš augalo po jo genėjimo.
Genėjimas
Genėjimas yra esminė bonsų priežiūros dalis, padedanti sukurti norimą augalo formą ir dydį. Genėjimas gali padėti augalams intensyviau augti, atsikratyti negyvų lapų ir įgauti norimą formą. Kaip ir bet kurį kitą kambarinį augalą, fikusų augalus galima ir reikia genėti. Galite atsisakyti genėjimo vienerius metus ar ilgiau, kad liemuo sustiprėtų. Kai būsite pasiruošę genėti lapus, gera taisyklė yra tokia: užaugus šešiems-aštuoniems lapams, genėkite iki dviejų lapų. Geriausia fikusus genėti žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, prieš prasidedant naujam augimui. Aštriomis žirklėmis arba genėjimo žirklėmis nukirpkite visas nudžiūvusias ar pažeistas šakas. Jei auginate fikusą kaip bonsą, tai yra idealus laikas formuoti norimą jo išvaizdą. Tačiau būkite atsargūs, kad genėjimas nebūtų per stiprus, nes sumažės lapų ir sulčių kiekis.

Fikuso ligos ir kenkėjai

Fikusas bonsai yra jautrus įvairiems kenkėjams ir ligoms, tačiau tinkama priežiūra gali padėti išvengti šių problemų arba jas sušvelninti. Dažniausiai pasitaikantys kenkėjai yra voratinklinės erkės, miltligė ir amarai. Nuo jų galima kovoti neem'o aliejumi (Nimbamedžio aliejus) arba indų plovikliu ir vandens mišiniu. Jei augalas perlaistomas, jis gali susirgti grybelinėmis ligomis arba šaknų puviniu. Baltos ar juodos dėmės ant lapų gali rodyti grybelinę infekciją, kurią galima gydyti fungicidais.

Voratinklinės erkės ant fikuso bonsai

Voratinklinės erkės

Amarai ant fikuso bonsai

Amarai ant fikuso bonsai

Miltligė ant fikuso bonsai

Miltligė ant fikuso bonsai

Fikuso bonsas dažniausi užduodami klausimai

Kodėl ruduoja arba geltonuoja fikuso lapai??

Jei pastebėjote, kad lapai pradeda gelsti arba ruduoti, tai ženklas, kad jūsų fikusas gauna per daug saulės šviesos. Idealiausia yra ryški ir netiesioginė saulės šviesa, tačiau tinka ir kelios valandos tiesioginių saulės spindulių ryte, jei po pietų jis negauna stipresnių tiesioginių saulės spindulių. Tiesioginiai saulės spinduliai po pietų šiam augalui bus per ryškūs ir šilti.

Ar fikuso Ginseng augalai yra nuodingi naminiams gyvūnams?

Daugelis kambarinių augalų, populiarių tropinio klimato šalyse, iš tikrųjų yra toksiški naminiams gyvūnams. Ficus Ginseng yra vienas iš tokių augalų, kuris gali būti nuodingas ir katėms, ir šunims. Ficus ginseng augalo lapai ir sultys yra nuodingi katėms ir šunims. Šie toksinai gali sukelti odos sudirginimą, vėmimą ir viduriavimą, o patekę dideliais kiekiais gali sukelti kepenų pažeidimus ir net mirtį. Jei įmanoma, naminius gyvūnus reikėtų laikyti atokiau nuo šio augalo. Jei pastebėjote, kad jūsų augintiniai valgė iš fikuso, būtinai nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją!

Kokia yra ilgiausia fikuso bonsai gyvenimo trukmė?

Ženšenio fikusas gali gyvuoti nuo 50 iki 100 metų.

Kokie požymiai rodo, kad mano fikuso medžiui reikia vandens?

Pažvelgti į lapus jei jie vysta arba krenta, vadinasi, medžiui reikia vandens.

Kaip dažnai rekomenduojama tręšti fikusą Ginseng?

Siekiant užtikrinti optimalų augimą pavasario ir vasaros mėnesiais, fikusų bonsai medelį reikėtų tręšti skystomis trąšomis kas kelias savaites. Tai paskatins greitesnį maistinių medžiagų įsisavinimą, todėl augalas bus sveikesnis.

Kiek trąšų reikia fikusams, kad jie gerai augtų?

Kad augimas būtų optimalus, reikia tręšti vieną kartą anksti pavasarį ir vieną kartą vasaros pradžioje.

Kokios yra geriausios sąlygos fikuso bonsai augimui?

Kadangi bonsai puikiai auga drėgnoje aplinkoje, virtuvė arba vonios kambarys jiems būtų ideali vieta. Tačiau svarbu užtikrinti, kad jie gautų tinkamą šviesos kiekį.

Kokį indą turėčiau naudoti savo fikusui bonsai?

Fikusui puikiai tinka negilus vazonas. Geras vazono dydis fikusų bonsai medžiui yra apie 25-30 cm skersmens. Vazono dugne turi būti drenažo skylutės, kad žemė galėtų išdžiūti tarp laistymų.

Kaip dažnai rekomenduojama laistyti Bonsai medį?

Laistymo dažnumas priklauso nuo vazono dydžio, dirvožemio tipo, temperatūros ir šviesos kiekio. Paprastai medelį reikia laistyti, kai išdžiūsta viršutiniai 5-7 cm dirvožemio, t. y. kartą per savaitę.

Koks šviesos kiekis yra idealus fikusui?

Bonsai medžiui reikia vidutinio arba didelio apšvietimo, kad jis gerai augtų. Tinkama vieta medžiui būtų prie lango, kur jis kasdien kelias valandas gautų saulės šviesos. Tačiau svarbu, kad medelis nebūtų veikiamas tiesioginių saulės spindulių.

Kokia yra ideali temperatūra fikusui?

Ginseng mėgsta šiltą vietą, kurioje temperatūra turi būti 15-24 °C.

Kaip dauginti bonsai fikusą?

Norint padauginti, galima imti auginius iš motininio augalo. Dažnai nupjaunama stiebo dalis ir pasodinama į drėgną dirvą.

Kaip dažnai turėtumėte persodinti fikusą?

Norint išsaugoti sveiką ir ilgaamžišką, rekomenduojama persodinti kas dvejus metus į vis didesnį vazoną.

Neradote Jums aktualios informacijos apie fikusą?

Fikusas – benjamino, lyralapis, stambialapis, bonsas, smulkialapis, ginseng. Kaip prižiūrėti, dauginti laistyti. Trąšos, kaina, ligos, ir kiti patarimai. Apsilankykite mūsų kategorijoje: