Categories
Kambarinės gėlės

RĖJUS – kambarinė lapinė gėlė

RĖJUS (Rhoeo Hance ex Walp.)

Dvispalvis rėjus (Rhoeo discolor Hance ex Walp.). Komelininių (Commelinaceae) šeimos augalas, kilęs iš Meksikos. Stiebas stačias, trumpas. Lapai bekočiai, pamatu apimantys stiebą, lancetiški, smailiomis viršūnėlėmis, tamsiai žali, blizgantys, apatinė pusė violetinė. Yra ir margalapių, pavyzdžiui, var. vittata hort.— lapai išmarginti geltonomis ir rausvomis juostomis. Žiedai smulkūs, lapų pažastyse, nedekoratyvūs.

Dauginamas auginiais, kerelio dalimis ir sėklomis. Auginiai sodinami dauginimo dėžėje į lapinės žemės ir smėlio mišinį, pridengiami stiklu. Galima sodinti ir tiesiog į vazonus. Geriau įsišaknija, kai dėžė šildoma iš apačios. Po 5-6 mėnesių augalai tinka dekoravimui arba realizacijai. Sėklomis dauginama retai.

Rėjus gerai auga inspektinės ir lapinės žemės mišinyje (2:1). Papildomai tręšiama srutomis kartą per mėnesį. Nereikia pertręšti, nes augalai praranda dekoratyvumą. Vasarą laistoma gausiai, žiemą saikingai priklausomai nuo patalpų temperatūros. Gerai auga ir šviesiuose, ir tamsiuose kambariuose. Žiemą geriau laikyti šviesioje vietoje, 15°C temperatūroje. Galima auginti ir šiltuose kambariuose (18-20°C).


Šaltinis: wikipedia