Categories
Kaktusai Kambarinės gėlės

Echinopsis šakotas kaktusas

Echinopsis kaktusas priežiūra auginimas, laistymas, ligos kenkėjai

Echinopsis šakotas kaktusas

2023-03-27

Echinopsis kaktusas (lot. Echinopsis) yra šakotas kaktusas su pirštus primenančiais stiebais, augantis susitelkęs ir vilnijantis. Kiekvienas briaunuotas stiebas gali užaugti iki 6 cm ilgio ir kelių centimetrų skersmens, padengtas mažais baltais šereliais.


Echinopsis kaktuso spygliai yra minkštesni, nei atrodo, tačiau palietus juos vis tiek gali pradurti odą. Kaktusą auginti lengviau nei kitų rūšių kaktusus, nes jis nėra toks dygliuotas. Echinopsis kaktusą galima auginti kambaryje arba lauke, kur nešalta.
Echinopsis kaktusas priežiūra auginimas, laistymas, ligos kenkėjai

Kaktuso Echinopsio priežiūra

Echinopsis kaktusas yra mažai priežiūros reikalaujantis kaktusas, kurį lengva auginti tiek patalpoje, tiek lauke. Šiam kalnuose gyvenančiam kaktusui, kilusiam iš Argentinos, patinka šviesi, saulėta aplinka ir retas laistymas. Kaktusas nepakenčia šalčio, jam reikia vėsesnės žiemos temperatūros, kad užsimegztų pumpurai kitam vegetacijos sezonui. Sveiki kaktusai vėlyvą pavasarį ir vasaros pradžioje žydi gražiais raudonai oranžiniais žiedais.

Kokia vieta Echinopsio kaktuso geriausias augimas?

Echinopsis kaktusas geriausiai auga saulėtoje vietoje ir nepakenčia auginimo visiškame šešėlyje ar silpno apšvietimo sąlygomis. Auginant kaktusą patalpoje, jis turėtų būti saulėčiausioje namų vietoje, pavyzdžiui, prie į vakarus ar pietus orientuoto lango.

Kokia geriausia dirva/žemė Echinopsiui?

Echinopsis kaktusas geriausiai auga smėlingoje, gerai drenuojamoje dirvoje, kurioje yra daug smėlio ir perlito, užtikrinančio greitą drenažą. Jis jautrus šaknų puviniui ir negali būti laikomas vandenyje. Kambariniams augalams idealiai tinka standartinis kaktusų arba sukulentų vazonų dirvožemis.

Echinopsio laistymas (kiek, kada, laistymas žiemą)

Dėl mėsingų, vandenį kaupiančių stiebų kaktusas gali ištverti sausros laikotarpius. Tačiau jis taip pat jautrus pertekliniam laistymui. Kad taip nenutiktų, tarp laistymų leiskite dirvožemiui gerai išdžiūti, o tada palaistykite giliai, iki galo įmirkydami dirvožemį. Šį sukulentą reikia laistyti labai nedaug: pakanka laistyti kartą per penkias, šešias dienas. Žiemą, kai kaktusas miega, sumažinkite vandens kiekį.

Kokioje temperatūroje geriausiai auga?Kokia vieta geriausia?

Echinopsis kaktusas gerai auga karštame ir sausame klimate, jam netinka drėgna aplinka. Ideali temperatūra yra nuo 12 °C iki 28 °C. Kai temperatūra nukrenta žemiau šios ribos, augalus geriau saugoti; jei temperatūra pakyla, kaktusus patartina saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Žiemą kaktusą naudinga laikyti vėsesnėje temperatūroje, kad jis primintų savo natūralią aplinką ir paskatintų žydėjimą. Ideali temperatūra - nuo 0 iki 7 laipsnių Celsijaus. Vidutinė namų drėgmė ir temperatūra paprastai yra priimtini kaktusams, tik venkite juos laikyti itin drėgnose namų vietose, pavyzdžiui, vonios kambaryje.

Ar reikia tręšti Echinopsą?

Echinopsis kaktusui nereikia daug trąšų, tačiau pirmaisiais augimo mėnesiais jį naudinga tręšti kas mėnesį. Šiam augalui tinka specialiai kaktusams ir sukulentams skirtos trąšos.

Kaip ir kada dauginti?

Echinopsis kaktusą galima dauginti stiebo auginiais. Tiesiog leiskite nulūžusių šakų ar stiebų galams 12-24 valandas (kol jie nebebus šlapi), o tada stiebų pagrindą įkiškite į šviežiai paruoštą kaktusų ar sukulentų žemę. Palaukite, kol naujai pasodintas stiebas pradės augti, maždaug po 2-3 savaičių.

Echinopsio kaktuso persodinimas kada ir kaip?

Kaktusas yra lėtai augantis augalas, todėl jį reikėtų persodinti tik tada, kai jis išauga iš savo indo. Persodindami žemės riešutų kaktusą saugokite, kad nesulaužytumėte šakų, nes jos yra trapios. Taip pat rekomenduojama mūvėti apsaugines sodininko pirštines. Renkantis vazono dydį kaktusui, geriausia rinktis 5 cm didesnį nei ankstesnis vazonas. Puikus pasirinkimas yra plastikiniai arba terakotiniai vazonai, jei tik vazone yra drenažo skylutė vandens pertekliui nutekėti.

Echinopsio kaktuso ligos ir kenkėjai

Šis kaktusas paprastai neserga ligomis ir kenkėjais, nors gali būti jautrus kai kuriems įprastiems kambarinių augalų kenkėjams. Dažniausia kaktuso liga yra šaknų puvinys, kurį sukelia per didelis drėgmės kiekis dirvožemyje. To galima išvengti parinkus kaktusui tinkamą dirvožemį ir indą bei retai laistant.

Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Echinopsis